240 Hz tazeleme hızı ile dikkatleri üzerine çekiyor

240 Hz tazeleme hızı ile dikkatleri üzerine çekiyor

240 Hz tazeleme hızı ile dikkatleri üzerine çekiyor

LG, oyuncular için yeni çözümlerini duyurmaya devam ediyor. Güney Koreli teknoloji devi şimdi de Nvidia G-SYNC destekli IPS LCD ekranı ve 240 Hz tazeleme hızı ile dikkat çeken LG UltraGear 27GN750-B modelini tanıttı. Oyuncuların rüyalarını süsleyen bu monitör bakalım neler sunuyor?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

1080P yani Full HD çözünürlüklü bir panel ile gelen monitör 27 inç büyüklüğe sahip. Nvidia G-Sync yanında AMD’nin Adaptive-Sync teknolojisine de destek veren bu monitör yüzde 99 sRGB kapsamı alanına ve HDR10 desteğine sahip. Ekran kararma ve titremelerini engelleyen teknoloji ile gelen bu monitörde FPS oyunları için tasarlanan Dynamic Action Sync modu yer alıyor.

Diğer oyuncu monitörlerinde de gördüğümüz ancak renk tonlarını bozan Black Stabilizer ve Crosshair özelliklerini de barındıran bu monitör IPS teknolojisi sayesinde DCI-P3 gamutunun yüzde 98‘ini kapsamayı başarıyor. Dinamik Hareket Senkronizasyonu ile gelen bu monitörün fiyatı henüz açıklanmadı.

LG, UltraGear serisi ile oyuncuların büyük beğenisini daha uzun süre toplamaya devam edecek gibi görünüyor. Uygun fiyatları ile dikkat çeken UltraGear serisi, sıra dışı uzay mekiğini andıran tasarımı ile rakiplerine de göz dağı veriyor.

Yeni nesil oyun konsolları olan PlayStation 5 ve Xbox Series X’in satışa sunulması ile ile 2020 sonunda 4K / HDR destekli uygun fiyatlı monitörlerini tanıtmasını beklediğimiz LG, bakalım ASUS, MSI ve Samsung gibi firmaların monitörlerine büyük bir rakip olabilecek mi?