31 Mayıs 2019’da kapanıyor!

31 Mayıs 2019’da kapanıyor!

Bir döneme damgasını vuran BBM, sadece BlackBerry telefonlarda yer alıyordu. BlackBerry’nin telefon sektöründe tutunamamasının ardından BBM uygulaması iOS ve Android platformlarına da gelmişti. Çıktığında büyük bir ilgi gören BBM, kısa süre sonra maalesef ki unutulmuştu.

WhatsApp, Line Messenger ve Telegram gibi devler ile iOS ve Android platformunda baş edemeyen BBM’in, bugün kepenkleri indireceği açıklandı. BlackBerry cephesinden gelen açıklamaya göre, BBM’in fişi önümüzdeki ay resmi olarak çekilecek. Mayıs ayından sonra BBM hem iOS hem de Android platformlarında kullanılmayacak.


BlackBerry cephesinden gelen açıklamada; BBM’in kullanıcılar tarafından artık ilgi görmediği, kullanıcıların başka uygulamalara yöneldiği ve bu yüzden de uygulamanın fişini 31 Mayıs 2019 tarihinde çekileceği belirtiliyor.


Bir döneme damgasını vuran WhatsApp gibi isimler daha piyasada yokken özellikle lise öğrencileri arasında bir statü göstergesi haline gelmiş olan BlackBerry ve BBM’in piyasadan yavaş yavaş siliniyor olması çok üzücü. BlackBerry’nin BBM’in kapanışı hakkındaki yazısına buradan ulaşabilirsiniz.


Nokia’nın başına gelenleri hepimiz biliyoruz. Ancak Nokia daha sonra Android ile küllerinden yeninden doğmuştu. Kim bilir belki ilerleyen yıllarda BlackBerry de muhteşem bir geri dönüş yapar.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS