6 GB RAM’li telefon

6 GB RAM’li telefon

MWC 2016 artık sonlandı ancak bu yıl duyurulacak olan telefonların henüz sonuna gelmedik. Çinli üreticilerden Vivo, Xplay 5 isimli modeliyle dikkat çekecek. İşte o telefon ve iddiası.

Akıllı telefonlarda RAM miktarı uzun süredir 3 ve 4 GB seviyelerinde kalıyor. 6 GB RAM ile adı geçen ilk telefon Samsung Galaxy Note 6 olmuştu. Ancak o modelin duyurulmasına şimdilik uzun bir süre var. Vivo markası, Samsung’tan daha hızlı davranabilir.Telefonla ilgili paylaşılan görsel iki temel özellik dikkat çekiyor. Bunlardan ilki Qualcomm Snapdragon 820 yongası. İkincisi ise 6 GB LPDDR4 RAM oldu. Vivo markası yenilikçi adımları ile daima öne çıkmayı başarıyor. Firma geçen sene dünyanın en ince akıllı telefonu ile gündeme gelmişti.


6 GB RAM beraberinde yüksek performans demek oluyor. Aynı anda daha fazla uygulamanın çalıştırılması, 4K video kaydederken yüksek “bit rate“ değerlerine çıkılması gibi iyileştirmeler anlamına geliyor.


Eğer iddialar doğruysa Vivo Xplay 5 isimli model 2K ekran çözünürlüğü ile 1 Mart tarihinde resmi olarak duyurulacak. Ancak modelin fiyatı ve diğer özellikleri hakkında şimdilik yeterli bilgi yok. 6 GB RAM ile ilgili yayınlanan görsele haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS