hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Alone in the Dark’ın yeni videosu paylaşıldı

  Alone in the Dark’ın yeni videosu paylaşıldı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Alone in the Dark‘ın yeni videosu oyunun geçtiği Derceto Malikanesi’ne odaklanıyor. Dev malikane kabus dolu olaylara ev sahipliği yapıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Oyunun konusundan söz edecek olursak, özel dedektif Edward Carnby ve Emily Hartwood, Emily’nin kayıp amcası Jeremy Hartwood’un peşine düşüyorlar. Bunun için Derceto Malikanesi’ne gidiyorlar.

  Ancak olayın sıradan kaybolma vakası olmadığı ortaya çıkıyor. Tabii ki her şey dallanıp budaklanıyor. Senaryonun ilk üç Alone in the Dark oyunundan karakterleri de içeren orijinal olay örgüsü içerdiğini belirtelim. Edward’ı David Harbour, Emily’i de Jodie Comer seslendiriyor.

  Oyun normalde geçtiğimiz sene 25 Ekim’de çıkacaktı. Fakat bazı sebeplerden dolayı ertelendi. Yapım 20 Mart’ta PC, PS5 ve Xbox Series X/S platformlarında piyasaya sürülecek.

  Alone in the Dark, Resident Evil 4 gibi omuz kamerasından oynanıyor. Düşmanlara karşı kullanabileceğiniz farklı ateşli silahlar ve yakın dövüş silahları var. Hikayeyi Edward veya Emily karakterlerinden birini seçip oynayabileceksiniz. Fakat yapımcılar her karakterin anlatıma farklı bir bakış açısı getirdiğini söylüyor. Oyunun konusu hakkında tüm detayları öğrenmek için bir kere daha bitirmek gerekecek görünüyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2015’te piyasaya sürülen Alone in the Dark: Illumination’ın başarısızlığından sonra Atari oyun serisinin haklarını THQ Nordic’e sattı. Magicka 2’den tanıdığımız Pieces Interactive, yeni Alone in the Dark oyunun sorumluluğunu üstlendi. Yapımcı ekip, Resident Evil 2 ve 3’ün remake’lerinden ilham alarak oyunu 2019’da geliştirmeye başladı. Yeni oyunun konusu daha önce Soma ve Amnesia: The Dark Descent’ta çalışmış olan Mikael Hedberg tarafından yazıldı. Serinin yaratıcı ismi Frédérick Raynal, Pieces Interactive’in orijinal oyunun temel hissini koruyarak harika bir iş çıkardığını söyledi ve yeniden tasarıma izin verdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow