hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Amazon Appstore Android 12 problemi ile karşı karşıya

  Amazon Appstore Android 12 problemi ile karşı karşıya
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Dünyanın en çok tercih edilen uygulama mağazaları içerisinde yer alan Amazon Appstore Android 12 sorunları ile karşı karşıya.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Google Play Store ile kıyaslandığında Amazon tarafından geliştirilen uygulama mağazası dünyada ikinci sırada. Fakat şu anki mevcut problem onu geri plana itiyor.

  Ortaya çıkan son detaylara göre Android 12 güncellemesi Amazon uygulama mağazasını adeta felç etti. Kullanıcılar bu uygulama mağazası üzerinden hiçbir uygulama indiremediklerini ifade ediyor. Ayrıca herhangi bir uygulamayı yüklemeleri halinde çalışmama gibi bir sorun ile karşılaştıklarını söylüyorlar.

  Amazon tarafından geliştirilen bu uygulama mağazası şu anda şikayet üstüne şikayet alıyor. Genelde kullanıcı memnuniyetini en üst düzeye çıkarmaya çalışan şirket konu ile ilgili önemli açıklamalara yer verdi. Android 12 işletim sistemi ile uyumsuzluk yaşandığı ifade edildi.

  Dijital mağazayı incelediklerini söyleyen Amazon, problemin Android 12 ile ilgili bir lisans hakkından kaynaklı olduğunu ifade etti. Amazon’un uygulamaların lisans hakkı kontrolünü sağlayan dijital haklar yönetimi sisteminin revize edilmediği belirtildi. Platform her ne kadar 500 bin civarında uygulamaya ev sahipliği yapsa bile yine de çalışamaz hale geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Amazon Appstore Android sorunu şimdilik giderilmiş gibi görünüyor. Ancak bazı kullanıcılar problemden etkilenmeye devam ediyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow