Amazon’un siparişleri daha da hızla teslim edilecek

Amazon’un siparişleri daha da hızla teslim edilecek

Amazon’un siparişleri daha da hızla teslim edilecek

Amazon sözcüsü Lauren Samaha, yaptığı bir açıklamada, “Bu, Amazon satıcılarını uygun teslimat seçenekleri aracılığıyla müşterilerle bağlayabilmemizin başka bir yolu” dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Samaha, programa şimdilik yalnızca az sayıda satıcının katıldığını ekledi, ancak bu satıcıların hangileri olduğunu belirtmedi.

Bloomberg ile program hakkında konuşan sürücüler, şimdilik, ABD’de, Chandler, Arizona, Las Vegas, Nevada ve Tysons Corner, Virginia’da bulunan alışveriş merkezlerinden paket aldıklarını belirtiyor.

Amazon’un sözleşmeli sürücüleri paketleri teslim etmek için kendi araçlarını kullanıyor. Paketleri genellikle Amazon‘un dağıtım istasyonlarından alıyorlar, ancak ürünlerini Amazon deposunda tutmayan pazar yeri satıcılarına yönelik olarak, yerel mağazalardan paket alma seçeneği de bulunuyor. AVM teslimatları da aynı şekilde çalışacak, sadece sürücüler paketleri almak için yerel alışveriş merkezlerindeki mağazalara gidecek.

Bu ayın başlarında, Amazon‘un kırsal bölgelerde yerel dükkanları “teslimat deposu” olarak kullandığı teslimat hizmetini sessizce test ettiğini bildirilmişti. Paketler bu teslimat depolarına bırakılıyor ve sözleşmeli çalışanlar onları 10 km’lik bir yarıçap içinde teslim etmekle görevlendiriliyor. Amazon daha önce bu tür teslimatlar için UPS‘le çalışıyordu.

Perakende devi, üçüncü taraf web sitelerinde de diğer nakliye hizmetlerini fethetmek istiyor. Nisan ayında Amazon, Amazon’un deposunda mal depolayan satıcıların web sitelerine “Prime ile Satın Al” düğmeleri eklemesine izin vermeye başladı. Bu, müşterilerin Amazon dışında alışveriş yaparken Prime kargonun avantajlarından yararlanmalarını ve Amazon’un büyüyen kargo sektörüne daha da fazla iş olanağı sağlıyor.