AMD Ryzen işlemcilerin Türkiye satış fiyatı

AMD Ryzen işlemcilerin Türkiye satış fiyatı

AMD yeni nesil işlemcilerini satışa çıkartıyor. Çok kısa süre içerisinde satışa çıkacak olan işlemcilerin Türkiye çıkış tarihi ve fiyatları belli oldu. 4 yıllık bir geliştirme sürecinin ardından satışa sunulacak işlemcilerin Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağına ve Türkiye satış fiyatlarına haberimizden ulaşabilirsiniz

Ekran kartı ve işlemci üreticisi AMD, yıllardır üzerinde çalıştığı ve Zen adıyla geliştirilen işlemcilerini piyasaya sunmaya hazır. 4 yıllık bir geliştirme süreci ve 2 milyon saati aşkın mühendislik çalışmasının ürünü olan yeni nesil Ryzen platformu, üstün teknik özelliklere sahip. Rakiplerine kafa tutacak düzeyde performansa sahip olduğu firmanın yayınladığı test sonuçlarıyla ortaya çıkan yeni platform, İntel’in en üst seviye işlemcilerine denk, kimi yerlerde ise onlardan yüksek performans sunuyor.

Ryzen 3 serisi ile giriş seviyesi, Ryzen 5 ile orta seviye, Ryzen 7 ile de üst seviye performans sunan işlemcilere sahip olan AMD’nin şu an için en iyi işlemcisi ise Ryzen 1800X.  AMD’nin canlı demolarda sunduğu performansa göre amiral gemisi Ryzen 7 1800X dünyanın en yüksek performanslı 8 çekirdekli masaüstü işlemcisi olurken Ryzen 7 1700 ise dünyanın en düşük güç tüketen 8 çekirdekli masaüstü işlemcisi olarak dikkat çekti.

AMD’nin canlı demolarda sunduğu performansa göre amiral gemisi Ryzen 7 1800X dünyanın en yüksek1 performanslı 8 çekirdekli masaüstü işlemcisi olurken Ryzen 7 1700 ise dünyanın en düşük güç tüketen2 8 çekirdekli masaüstü işlemcisi olarak dikkat çekti.

Yukarıda görülen fiyatlar işlemcilerin Amerika satış fiyatlarıdır. Ülkemizdeki fiyatlarına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Yukarıda görülen fiyatlar işlemcilerin Amerika satış fiyatlarıdır. Ülkemizdeki fiyatlarına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Dünya ile Aynı Anda Türkiye’de!

Firma bugün yaptığı basın açıklaması ile yeni işlemcilerinin çıkış tarihini resmen duyurdu. Daha öncesinde Mart 2017 tarihi açıklanmışken bugün yapılan açıklayla tarih kesinleşti. 2 Mart 2017 tarihinde AMD’nin yeni nesil Ryzen işlemcileri ve anakartları satışta olacak.

İlk Olarak R7 Serisi

Firma ilk olarak R7 serisini satışa çıkaracak. Ryzen 7 1700, Ryzen  7 1700x ve Ryzen 7 1800X modelleri ilk olarak satışta olan ürünler olacak.

Fiyatlar

AMD Türkiye tarafından basın mensuplarına gönderilen bülten ile yeni nesil işlemcilerin satışa çıkış tarihi ve fiyatı açıkladı. Türkiye’de dünya ile aynı anda 2 Mart 2017 tarihinde satışa çıkacak olan işlemciler KDV hariç 349 dolarlık fiyattan ülkemize giriş yapacak. Ryzen R7 1700 için belirtilen 349 dolarlık fiyatı, Ryzen R7 1700x için 419 dolar olarak belirlenmiş. Firmanın en üst seviye işlemcisi olan Ryzen 7 1800X ise 529 dolarlık fiyat etiketiyle 2 Mart tarihinde ülkemizde satışta olacak. İşlemcilerin büyük satış kanallarının pek çoğunda satışta olacağı da gelen bilgiler arasında.

Anakart üreticilerinden net bir bilgi gelmese de işlemciler ile aynı anda satışa sunulması bekleniyor. Ryzen işlemcilere AM4 platformuna sahip anakartlar eşlik edecekken RAM olarak ise DDR4 kullanılacak.

Ürün Serisi Model Baz Saat (GHz) Boost Clock (GHz) TDP (Watt) Dahili Soğutucu Tavsiye Edilen Satış Fiyat USD KDV hariç
Ryzen 7 1800X 3.6 4.0 95 $529
Ryzen 7 1700X 3.4 3.8 95 $419
Ryzen 7 1700 3.0 3.7 65 Wraith Spire $349

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS