AMD Zen 3 Ryzen önümüzdeki ay seri üretime başlayacak

AMD Zen 3 Ryzen önümüzdeki ay seri üretime başlayacak

AMD Zen 3 Ryzen önümüzdeki ay seri üretime başlayacak

Bu söylentiler ile beraber B2 kademeli AMD Ryzen işlemcilerin bu yılın sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Daha önce Team Red, 3D V-Cache ile Zen 3 mimarisine dayalı yeni Zen 3 Ryzen yongalarının gelecek yılın ilk çeyreğinde AM4 platformuna ulaşacağını resmen doğrulamıştı.

Şimdi ise 3D Vache tabanlı Zen 3 Ryzen yongalarının önümüzdeki ay üretime başlayacağını açıkladı, bu nedenle bu yongaların CES 2022 etkinliği sırasında açıklanmasını bekleyebiliriz. Özellikle, bu aynı zamanda bu çiplerin Şubat 2022’ye kadar piyasaya sürüldüğünü görebileceğimizi gösteriyor.

Gelecek yılın ikinci yarısında, yonga yapım devinin Zen 4 mimarisi tabanlı yonga setlerini de piyasaya sürmesi bekleniyor. 3D V-Cache’li yeni Ryzen yongalarının yanı sıra AMD’nin Zen 3 B2 kademeli işlemcilerini bu yılın sonuna kadar göndermeyi planladığı bildiriliyor. Bu nedenle, Aralık ayı sonlarında bir lansman beklenebilir. Ayrıca, bir şirket yetkilisi daha önce B2 kademeli Ryzen yongalarının önemli bir mimari değişiklik içermediğini, ancak yeni bir adım atma özelliğinin piyasada halihazırda mevcut olan yongalara göre daha iyi stabilite ve saat çıkışı anlamına geldiğini doğrulamıştı.

İlginç bir şekilde, yeni Ryzen 3D-Vache ve B2 kademeli yongalar da 12. Nesil Intel CPU’lardan önce çıkacaktı. Team Blue’nun Alder Lake işlemcileri de 2022 lansmanı için ayarlandı, ancak kesin tarih hala bilinmediğini hatırlatalım.