Android Q dönemi başlıyor! Telefonlar değişiyor...

Milyonlarca telefona yüklenecek Android Q telefonların en yeni yüzü, işletim sistemi olacak. Telefonlarda Android Q dönemi resmen başlıyor! Bakın telefonunuzda neler değişecek neler?Android Q, büyük ölçüde gizliliğe odaklanıyor ve Android sahiplerine hangi verileri paylaştıkları konusunda daha hassas bir kontrol sağlıyor. Hangi bilgi uygulamalarının isteyebileceği konusunda daha katı sınırlar oluşturuyor.
 Android Q'da oynayan canlı görüntülerin alt yazıları otomatik olarak görüntülenecek; bunun için ayrıca bir uygulama indirmenize gerek kalmayacak.
Canlı Altyazıları açıp kapatmak için yapmanız gereken de oldukça basit: Ses açıp kapama tuşunun hemen altındaki ilgili simgeye dokunun!
En sevdiğimiz yeni özelliklerden biri de Android Pie'da aşina olduğumuz geri bırakma düğmesinin artık olmaması. Geri gitmek için ekranda parmağınızı sola veya sağa kaydırabilirsiniz.
Yukarı kaydırıp aşağıdan tutarsanız, açık uygulamaları değiştirebilirsiniz.
Gece Modu da resmen telefonlara yüklenmiş olacak. Gece Modu'nu aktif hale getirmek için hızlı erişim kontrollerinde Battery Saver seçeneğine dokunmanız yeterli.Ve bu adımdan sonra telefon tamamen kararmış oluyor.
Telefonunuzun fişi çekildiğinde, bataryanızın ne kadar süre dayanacağına dair bir tahmin görüntülemek için durum çubuğundan aşağı kaydırın.
Android Q ile birlikte sessiz bildirim simgelerini de ortadan kaldırabiliyorsunuz.
Bildirimlerle ilgili çok daha geniş ayar seçenekleri Android Q ile telefonlarınıza geliyor.
Android Pie'den farklı olarak, Android Q'da bir bildirimi kapatmak için sola kaydırmanız ve ardından zil sesine dokunmanız gerekiyor.
 Android Q'da pencerelerin kenarlarının daha oval olduğu dikkat çekiyor.
Android Q, paylaşmak istediğiniz bir içeriğin önizlemesini sunan kısayollar sayesinde paylaşımı kolaylaştırıyor.
WiFi'a bağlanmak da artık çok daha kolay! Android Q, QR kodu tarayarak Wi-Fi ağlarını paylaşmanıza ve katılmanıza olanak sağlıyor.
Erişilebilirlik ayarlarında, ne kadar zaman bir mesajı okumak istediğinizi ayarlayabilir ve mesaj kaybolmadan önce eyleme geçebilirsiniz.
Android Q, bir uygulamanın konumunuza ne zaman erişebileceği konusunda size daha iyi kontrol sağlar. Her zaman izin ver, Yalnızca uygulama kullanımdayken izin ver veya Reddet gibi... (Hürriyet)
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS