Android’e gelen aramalar rahatlıkla cevaplanabilecek

Android’e gelen aramalar rahatlıkla cevaplanabilecek

Windows 10 Insider Preview için yeni bir test sürümü (20H1) yayınlayan Microsoft, aramalar bölümü ile birlikte Android üzerinden gelen aramaların cevaplanmasını sağlayacak. Böylece kullanıcılar herhangi bir zorluk yaşamadan uzakta olan cep telefonlarına gelen aramalara karşılık verebilecek.

‘Calls’ özelliğini Windows Insider platformuna sunan şirket, henüz tam olarak kullanıcılara bu özelliği kazandırmadı. Kademe kademe bütün Windows 10 sahipleri bu özellikten yararlanabilecek.


Windows 10 Insider Preview Build 18999 (20H1) ile gelen ‘Calls’ ya da Türkçe ismiyle Aramalar özelliği, birçok kişi tarafından bekleniyordu. Microsoft Android ile olan bağlantısını güçlendirmek için düzenli olarak çeşitli güncellemeler yaptı. Böylece Windows 10 kullanıcıları, aynı zamanda Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarında işlerini halledebiliyordu.


Calls özelliği, Android 7.0 Nougat ve üzeri telefonlar ile Bluetooth desteği olan bilgisayarlarda aktif olarak kullanılabiliyor. Peki sizce Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların, Windows 10 ile bağlantılı kullanılması ciddi bir kolaylık sağlayacak mı?


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS