Anonymous bankalara saldırmaya başladı

Anonymous bankalara saldırmaya başladı

Anonymous bankalara saldırmaya başladı

OpIcarus adlı yeni bir siber saldırı operasyonu başlatan Anonymosu, bankaları hedef almaya devam ediyor. Grup, çeşitli ülkelerde 8 bankaya daha saldırı düzenledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bildiğiniz gibi ünlü hacker grubu Anonymous, birkaç gün önce bir video yayınlayarak dünya bankacılık sektörüne karşı savaş açtı. OpIcarus adını verdiği yeni bir hack operasyonu başlatan grup, dünyanın en büyük bankalarını hedef aldı. İlk olarak Yunanistan’ın en büyük bankalarından birine siber saldırı başlatan Anonymous, geride bıraktığımız birkaç günde 8 bankayı daha vurdu.

Hollanda, Meksika, Dominik Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Maldivler, Panama ve Kenya’da bulunan 8 büyük banka, hacker grubunun DDoS saldırılarına maruz kaldı. Ayrıca Yunanistan saldırısının hemen ardından Kıbrıs Rum Kesimi’ndeki bankalar da hacker grubunun saldırılarına hedef oldu. Sonuçta Anonymous bir hafta gibi kısa bir sürede hedefine koyduğu 160 bankanın 10’una saldırı düzenlemiş oldu. Bu siber saldırılar sonrasında bu bankaların internet bankaları, geçici de olsa ulaşıma kapandı. Hacker grubunun saldırılarının önümüzdeki günlerde artarak devam etmesi bekleniyor.