Apple için rüzgar tersine dönebilir

  1. Teknoloji
Apple için rüzgar tersine dönebilir
Apple için rüzgar tersine dönebilir

Analistlere göre yeni iPhone’ların satış performansı Apple için kritik sonuçlar doğurabilir. Özellikle iPhone X satışları şirketin kaderini belirleyecek.

Apple düzenlediği özel etkinlikle merakla beklenen yeni telefonlarını tanıttı. iPhone 7 ve 7 Plus’ın halefi olan iPhone 8 ve 8 Plus’ın yanı sıra iPhone X de resmen tanıtıldı. iPhone’un 10. yılına özel hazırlanan iPhone X, daha önce şirketin telefonlarında görmediğimiz birçok yeni özellikle geliyor. Bu yüzden de telefonlar beklentiler oldukça yüksek.

Ancak bu kadar yenilik beraberinde bazı sorumlulukları da getiriyor. iPhone tarihinin en önemli adımlarından biri olan iPhone X’in başarılı olması şirket için hayati önem taşıyor. Bildiğiniz gibi Apple dünyanın en değerli markası ve kasasında milyarlarca dolar bulunduruyor. Ancak bu durum şirketin darbe almayacağı anlamına gelmiyor. Çünkü iPhone satışları son yıllarda yavaşlamış durumda ve geçtiğimiz yıl şirketin akıllı telefon pazarından geliri ilk kez düşüş yaşadı.

Bu yüzden de iPhone X’in performansı şirket için oldukça önemli. Analistlere göre eğer telefon beklentilerin altında kalırsa bu durum şirketin düşüşe geçmesine neden olabilir. Bu yüzden bu yılın telefonları Amerikalı teknoloji devi için bir kırılma noktası olacak. Şirket ya yerini daha da sağlamlaştıracak ya da akıllı telefon pazarındaki liderliği tehlikeye girecek.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS