hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Apple iPhone 17 Ultra modelini piyasaya sürebilir

  Apple iPhone 17 Ultra modelini piyasaya sürebilir
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Bu yeni model, Apple’ın telefon serisine büyük yenilikler getirecek gibi görünüyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Apple iPhone 17 serisi, büyük olasılıkla 2025’in Eylül ayında tanıtılacak. Ancak, seriye dair söylentiler şimdiden teknoloji dünyasını meşgul etmeye başladı. iPhone 17 Ultra, şimdiye kadar yapılmış en ince iPhone olabilir. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Let Loose etkinliğinde Apple, tarihin en ince cihazı olan M4 iPad Pro’yu tanıttı. Bu ince tasarım, kullanıcılar tarafından büyük ilgi gördü ve benzer bir tasarımın iPhone 17 Ultra’da da kullanılabileceği konuşuluyor.

  Yeni Bir Dönem

  Apple, yıllardır kullanıcılarını Pro modellerine alıştırdı. Ancak, iPhone 17 serisi ile bu durum değişebilir ve Ultra modeli ön plana çıkabilir. Ultra modeli, çok daha ince bir tasarıma sahip olabilir. İnce telefonlar estetik açıdan hoş görünse de, bazı kullanıcılar bu cihazların kullanımda zorluk yarattığını belirtiyor. Ayrıca, “Ultra” ismi daha büyük bir ekranı da çağrıştırıyor ve sürekli büyüyen telefon boyutları, bazı kullanıcılar için can sıkıcı hale gelebilir.

  iPhone 17 serisi ile birlikte kamera tarafında önemli gelişmeler bekleniyor. Özellikle ön kamerada, mevcut 12 megapiksel yerine 24 megapiksel bir kamera kullanılabilir. Arka kamerada ise yeni bir tasarım düşünülüyor. Sol üst köşede yer alan arka kamera adasının, üst orta kısma taşınabileceği söyleniyor. Bu değişikliklerin sadece Ultra modelde uygulanacağı tahmin ediliyor, bu da kamera teknolojisinde önemli bir gelişmenin işareti olabilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Beklentileri

  iPhone 17 Ultra, sadece tasarım ve kamera geliştirmeleri ile sınırlı kalmayacak. Apple, bu modelde performans ve kullanıcı deneyimi açısından da önemli yenilikler yapmayı hedefliyor. Daha hızlı işlemci, geliştirilmiş batarya ömrü ve yeni nesil bağlantı özellikleri gibi iyileştirmeler, iPhone 17 Ultra’yı geleceğin telefonu haline getirebilir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow