Apple iPhone 7 hakkında ilk bilgiler

Apple iPhone 7 hakkında ilk bilgiler

Türkiye’de satışa bile çıkmayan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerini bizler daha satın alamadan, iPhone 7 hakkındaki ilk bilgiler geldi.

Dünyanın elektronik ürünlerinin çoğu Çin’de üretildiği için bu tarz bilgilerin oradan sızmasına artık alıştık. İddiaya göre Apple’ın sıradaki akıllı telefonu iPhone 7’de su geçirmezlik özelliği olacak. Tıpkı Sony ve Samsung’un bazı modellerinde olduğu gibi yeni iPhone modelinde IP sertifikaları olacak ve cihazlar belirli bir limite kadar su geçirmez olacak. Bu bilgi doğru olabilir çünkü geçtiğimiz gün yayınlanan bir videoda iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinin 30 dakikadan fazla suda kalıp bundan etkilenmediğini görmüştük.


Bir diğer bilgi ise sıradaki iPhone modelinin dayanıklılığı konusunda. Son modelinde 7000 serisi alüminyum kullanan Apple, iddiaya göre bir sonraki cihazında dahada gelişmiş bir madde kullanacak. Bu maddenin su geçirmezlik özelliğine katkıda bulunacağı düşünülüyor. Son olarak iPhone 7 modelinde tasarım değişikliği olacak. Apple aynı tasarımı iki yıl kullanıyor ve ardından değiştiriyor. Dolayısıyla iPhone 6 ve iPhone 6s modellerinde kullanılan tasarımı bir daha görmeyeceğiz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS