Apple iPhone 8 Note 7 ile aynı kaderi paylaşabilir!

  1. Teknoloji
Apple iPhone 8 Note 7 ile aynı kaderi paylaşabilir!
Apple iPhone 8 Note 7 ile aynı kaderi paylaşabilir!

Geçtiğimiz sene Samsung’un yaşadığı Note 7 fiyaskosunun bir benzerini Apple da iPhone 8 ve 8 Plus yüzünden yaşayabilir.

Teknoloji dünyasını az çok yakından takip ediyorsanız, Samsung’un geçtiğimiz yıl yaşadığı Note 7 fiyaskosunu da hatırlayacaksınızdır. Galaxy Note 7 modelleri satışa sunulduktan kısa bir süre sonra bataryasının patlaması sebebiyle geri toplatılmak zorunda kalmıştı. Samsung’un bu sorunun ardındaki nedeni ortaya çıkarması ise yaklaşık olarak 1 yıl sürmüştü. Şimdiyse aynı durumda iPhone 8 ve 8 Plus yüzünden Apple’ın başına gelebilir.

Apple’ın geçtiğimiz ayın sonlarında satışa sunduğu iPhone 8 ve 8 Plus, kablosuz şarj ve cam arka tasarımı ile ön plana çıkan bir modeldi. iPhone X yüzünden satış rakamları bazında bekleneni vermeyen model, şimdi de bir takım batarya sorunlarıyla boğuşuyor.

Kısa süre önce bazı raporlarda iPhone 8’in bataryasının şiştiği ve bu nedenle ekranın gövdeden ayrılarak dışa doğru kavisli bir şekilde durduğu haberlerine tanıklık etmiştik. Geçen bir haftalık süre içerisinde bu raporların sayısında hızlı bir artış oldu. Son verilere göre, aynı şikayetten ötürü 7’den fazla iPhone 8 ve 8 Plus, Apple yetkili servislerine bırakıldı.

Apple’ın iPhone 8’de kullandığı bataryalar Samsung ve LG tarafından üretiliyor. Cupertino merkezli şirketten konu hakkında net bir açıklama gelmese de sorunun araştırıldığı belirtiliyor. Bakalım bu işin sonu nereye varacak.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS