Apple iPhone prototiplerini bu kılıflarla gizliyor

Apple iPhone prototiplerini bu kılıflarla gizliyor

Apple’ın iPhone’ları test ederken kullandığı kılıf ortaya çıktı. Tüm dünyayı dolaşan iPhone prototipleri bu kılıf sayesinde sızdırılmıyor. Apple’ın iPhone’ları test ederken kullandığı kılıf ve pasaportun detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Her gün Jason Segel'in fotoğrafını yiyor

Amerikan teknoloji devi Apple, yeni ürünlerinin sızmaması için büyük özen gösteriyor. Firma çalışanlarına uyguladığı yüksek güvenlik şartlarının yanı sıra prototipler dünyayı dolaşırken de önemli önlemler alıyor.

iPhone’lar dünya genelindeki ağlarda gösterdiği performans da dahil olmak üzere pek çok test nedeniyle onlarca ülkeyi dolaşıyor. Çin’de üretilen prototip, özel bir kılıfa konulduktan sonra pasaportuyla birlikte tüm dünyayı geziyor.  Dünyanın farklı yerlerinde test görevlileri de cihazlara gerekli testleri uygulayarak üzerindeki pasaport ve bilgi etiketlerine testlerin başarısını yazıyor.

Fotoğrafta görebileceğiniz kılıf, telefonun hiçbir tasarım özelliğini ortaya çıkarmazken kenarlarındaki sarı bantlar ile de ekstra güvenlik sağlıyor. Sarı güvenli bantları cihazın kılıftan çıkarılıp çıkarılmadığının anlaşılmasını sağlıyor.

Applein-iPhone-prototiplerini-gizlemek-icin-kullandigi-kiliflar-ortaya-cikti89413_1

Her zaman telefon ile birlikte gezen pasaport ise cihazın güvenliğini teyit ediyor. Pasaportun bir diğer görevi ise kontrol testlerinin durumunu ortaya çıkarmak.  Fotoğraflarda bulunmasa da test edilen her cihaz ve her özellik için özel bir dosya da oluşturularak dokümanlar saklanıyor. Testlerin başarılı bir şekilde gerçekleşip gerçekleşmediği bu dokümanlara yazılıyor. Aynı zamanda testleri gerçekleştirenlerin isim ve soyisimleri de sadece baş harfleriyle dokümanda yer ediniyor.

Apple çok yüksek güvenlik önlemleri almasına rağmen bir türlü cihazların sızmasının önüne geçemiyor. Şimdiye kadar çıkan tüm İPhone modellerinin tasarımları tanıtılmadan önce detaylarıyla ortaya çıkmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS