Apple lansmanında duyurulacak iPad Air 3’ün fiyatı şaşırtacak

Apple lansmanında duyurulacak iPad Air 3’ün fiyatı şaşırtacak

Apple geçtiğimiz günlerde 21 Mart tarihini işaret eden bir davetiyeyi basın mensuplarına göndermişti. Bu tarihte düzenlenecek olan etkinlikte duyurulacak cihazlardan biri de iPad Air 3 olacak. Cihazın ismiyle ilgili olarak iPad Pro 9.7 iddialarının da mevcut olduğunu hatırlatalım. iPhone SE ve Appel Watch 2 isimli ürünlerin de aynı etkinlikte duyurulması bekleniyor. Fakat fiyat konusunda bir detay var.

Geçtiğimiz yıl duyurulan Apple iPad Air 2 modelinin baz versiyonu yani 16 GB ve Wi-Fi destekli versiyonu 499 Dolardan satışa çıkmıştı. Yeni tabletin de aynı fiyattan satışa çıkması, buna karşılık olarak eski tabletin fiyatının düşmesi bekleniyordu. Fakat yeni bir iddia daha farklı bir durumu işaret ediyor.


Yeni iddiaya göre iPad Air 3 (veya iPad Pro 9.7) Apple’ın yeni bir fiyat politikası ile karşımıza çıkacak. Tabletin 499 Dolar yerine 599 Dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkması bekleniyor. Fiyat farkı haricinde yeni tabletin 16 GB yerine 32 GB depolama alanına sahip olacağı düşünülüyor. Yani tıpkı iPad Pro gibi giriş seviyesi modelde 32 GB sunulacak.


Bu sayede hem halen yeterince performanslı olan iPad Air 2 modeli satışına indirim yapılmadan devam edilecek, hem de iPad Air 3 daha fazla özellik arayanlar için pahalı bir alternatif olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS