Apple şarj sorunu hala devam ediyor

Apple şarj sorunu hala devam ediyor

iPhone kullanıcıları için geçtiğimiz günlerde iOS 8.4 güncellemesi geldi ve olan oldu. iOS 8.4 sürüm ile beraber cihazlarda şarj sorunları ortaya çıkmaya başladı.

Merakla beklenen ve Apple Music odaklı gelen iOs 8.4 bazı düzeltmelere karşın, bazı kullanıcılar iOS 8.4‘ten oldukça şikayetçi. Öyle ki günün her saati telefonu elinden düşürmeyenler şarj sorunu ile karşı karşıya kaldı. Apple’ın resmi sitesinde de bu durumu dile getirenlerin sayısı oldukça fazla. Apple destek forumlarında bu sıkıntıyla ilgili açılan birkaç tane konu var. Ayrıca bazı iPad kullanıcıları ekranın dönmemesi problemiyle karşılaştıklarını belirtiyor.


iPad’i dik konumdayken yatay olarak tuttukları zaman veya tam tersi durumda ekranın o anki pozisyona göre dönmediğini yazmış. Bu durum belirli bir iPad modeline özel değil. Ekranın doğru dönmediğini ve kapalı durumda olduğunda ise dönme hareketinin doğru şekilde gerçekleştiğini belirten kullanıcılar da var.


Ayrıca iOS 8.4’ü baştan temiz bir şekilde kurulum yaparak döndürme probleminin geçtiğini belirtenler de var. İnternet üzerinde forumlarda kullanıcıların şarjla ilgili yorumları biraz düşündürücü. Şikayetler herhangi bir belirli iOS cihazına yönelik değil. iPhone 6’dan iPad mini’ye kadar tüm modelleri kapsıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS