Apple TV+ Speed ​​Racer serisine yeşil ışık yaktı

Apple TV+ Speed ​​Racer serisine yeşil ışık yaktı

Apple TV+ Speed ​​Racer serisine yeşil ışık yaktı

Kaynaklar Abrams’ın gösterinin yapımcılığını üsteleneceğini iddia ediyor. Gösteri henüz resmi olarak duyurulmamış olsa da klasik anime özelliğinde bir yapım olacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yeni dizi, daha önce tür şovlarında çalışmış olan Ron Fitzgerald (Westworld, Friday Night Lights) ve Hiram Martinez (Snowpiercer, Get Shorty) tarafından yazılacak. Elbette, Wachowski’nin 2008 Speed ​​Racer uyarlamasının sinematik dehasının zirvesine çıkmak zor olacak ancak Apple TV+ yapım hakkında beklentileri yükseliyor.

Yeni serinin orijinal 1969 mangasına (Mach GoGogo olarak yayınlandı) geri döndüğü bildiriliyor. Seri, Speed ​​Racer adında uzman bir sürücüye, ailesi/yarış ekibine ve onun geliştirilmiş arabası Mach 5’e odaklanıyor. Ancak başka bir takımın Speed ​​Racer’ı canlı aksiyon arenasına nasıl getirdiğini görmek ilginç olacak. Yapım anime severleri memnun ettiği kadar genel izleyici kitlesine de yönelik içerikler sunacak. Özellikle yayın akışı devleri arasında şu anda ciddi bir rekabet söz konusu. Hal böyle olunca da tüm yayın şirketleri maksimum seviyede içerikler üretmek için ellerinden geleni yapıyor.

Netflix özellikle bu yol çok fazla abone kaybettiğini ve bu yüzden gelirlerinin düştüğünü duyurmuştu. Disney+ da bünyesine kattığı yeni içeriklerle ciddi bir kitle elde etmeyi hedefliyor. Apple TV+ da bu yolda devam ediyor.