Apple ve Facebook arasındaki tartışma her gün büyüyor

Apple ve Facebook arasındaki tartışma her gün büyüyor

Apple ve Facebook arasındaki tartışma her gün büyüyor

Tartışmalara baktığımızda genellikle bazı ana maddelerin ön planda olduğunu görüyoruz. Her iki şirket de aslında kendi açılarından haklı görünüyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bu ülkeler arasındaki savaşın başlaması aslına bakacak olursak veri ihlallerine dayanıyor. Facebook tarafından kullanıcıların verilerinin ihlal edildiği ortaya çıktı. Durum böyle olunca Apple buna daha fazla dayanamadı. Şirket kendi kullanıcılarının verilerini korumak için büyük bir mücadele başlattı. Bu mücadele sonucunda kazanan taraf Apple oldu.

Şirket ilk olarak Facebook tarafından verilerin işlenmesini engelledi. Böylece hedef kitle odaklı yapılan reklamlar Facebook markasının elinde patlamış oldu. Apple kullanıcılarının verilerini ele geçiremediği için herhangi bir hedef kitle reklamı yapamadı.

İkili arasındaki en önemli tartışmalardan bir diğeri ise uygulamalar ile ilgili. Facebook tarafından ortaya atılan iddialara göre Apple App Store içerisinde büyük bir haksızlık var. Apple daha çok kendi ürün ve hizmetlerini ön plana çıkarıyor. Bu durum Facebook için büyük bir zarar anlamına geliyor.

Her ne kadar Facebook ortaya birçok farklı konu atsa bile yine de Apple için en önemli detay veri gizliliği. Eğer veri gizliliği yoksa şirket kesinlikle kabul etmiyor. Bu nedenle Facebook kendisine biraz daha çeki düzen vermek zorunda. Apple ve Facebook çekişmesi ise giderek büyüyor.

Kullanıcı verilerinin açık bir şekilde kullanıldığı Facebook ve ona bağlı olan tüm uygulamalar Apple radarında. Önümüzdeki aylarda ikili arasındaki çatışmanın çok daha kızgın hale gelmesi bekleniyo