hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Apple Watch ile ilgili yasaklar şimdilik duraklatıldı

  Apple Watch ile ilgili yasaklar şimdilik duraklatıldı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Washington D.C.’deki bir federal temyiz mahkemesi, Apple’ın Çarşamba günü Watch Series 9 ve Watch Ultra 2 modellerini ithal etmeye devam etmesine izin verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mahkemenin kararı, Apple’ın Uluslararası Ticaret Komisyonu’nun (ITC) patent anlaşmazlığı nedeniyle her iki Apple Watch modelinin ithalatını yasaklamasının ardından geldi. Şirket bu yasağa itiraz etmişti ve itiraz olumlu bir sonuç almış gibi görünüyor.

  Ancak mahkemenin kararı geçici olacak. Reuters’in haberine göre, Apple’ın temyiz sürecinde yasağın daha uzun süreli duraklatılmasına yönelik talebine yanıt vermesi için 10 Ocak’a kadar süresi var. Bu, Apple’ın web sitesinde ve ABD’deki Apple Store’larda Watch satışlarına devam edebilmesi gerektiği anlamına geliyor; bu da şirketin geçen hafta yapamadığı bir şey. Ciddi maddi kayıplarla sonuçlanabilecek bu durum düzeltildiği işin teknoloji devi minnettar denebilir.

  Bu hikayenin yayınlanmasından saatler sonra Apple, Watch’u ABD’de yeniden satmaya başlayacağını söyledi. Bir şirket sözcüsü yaptığı açıklamada, “Apple Watch serisinin tamamını yeni yıl için müşterilerimize zamanında teslim etmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “Kandaki oksijen özelliği de dahil olmak üzere Watch Series 9 ve Watch Ultra 2, Watch Series 9 ve Watch Ultra 2 için satışa sunulacak.
  Amerika Birleşik Devletleri’nde bugünden itibaren Apple Store’lardan ve yarın saat 12:00’ye kadar online olarak tekrar satın alınabilecek. Şirketin ekipleri, kullanıcılara endüstri lideri sağlık, sağlıklı yaşam ve güvenlik özellikleri sunan teknolojiyi geliştirmek için uzun yıllar boyunca yorulmadan çalıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow