hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Apple Watch yepyeni bir özellik ile dikkat çekecek

  Apple Watch yepyeni bir özellik ile dikkat çekecek
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Apple Watch ateşiniz düştüğünde sizi uyaracak bir vücut ısısı sensoru içerecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şu anda mevcut seri 8 net bir sağlık okuması sağlamıyor. Ancak akıllı saat bir doktora görünmenizi veya bir ateş ölçer kullanmanızı isteyen bir bildirim göndermeye başlayacak. Güvenilir bir kaynak olan Gurman daha önce de Apple saatlerinde böyle bir özelliğin olacağından söz etmişti. Gurman’ın bir sıcaklık sensörü içeren Seri 8 olasılığını ilk kez gündeme getirişi değil. İlk olarak Apple’ın Haziran 2021’de bu özellik üzerinde çalıştığından bahsetti ve muhtemelen şirketin 2022 giyilebilir serisiyle geleceğini bildirdi. Ocak ayında bu tahminde geri adım attı ve hayranlarını kan şekeri izlemenin birkaç yıl uzakta olan bir avuç yetenek arasında olduğu konusunda uyardı.

  Ancak birkaç ay sonra, özelliğin Apple’ın dahili test yönergelerini geçmesi koşuluyla Series 8’in bir vücut ısısı sensörü içereceğini söyledi. Şimdi, Power On haber bülteninin son baskısında yazan Gurman, bu özelliğin standart Seri 8 ve Apple’ın ekstrem sporcular için yarattığı sık sık söylentili sağlam baskı için “geçici” olduğuna inandığını söylüyor.

  Gurman, Apple Watch Seri 8’deki diğer değişikliklerin “muhtemelen küçük olacağını” söyledi. Geçen haftaki raporunu yineleyerek, giyilebilir cihazın Series 7 ve Series 6 ile aynı işlem gücüne sahip olacağını öne sürüyor. Pek çok yükseltmeyle gelmeyeceği bildirilen bir diğer cihaz ise ikinci nesil AirPods Pro.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow