Apple yeni işlemcisi için sipariş verdi!

Apple yeni işlemcisi için sipariş verdi!

Apple yeni işlemcisi için sipariş verdi!

Apple’ın tedarik zinciri harekete geçti. Dev firmanın kullanacağı yeni işlemcinin üretimine başlandı. Peki hedeflenen satış rakamı ne? İşte detaylar.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Apple, yılın son çeyreğinde duyuracağı akıllı telefonlar için tedarik zincirini harekete geçirdi. Üretime başlandığı bilgisi ortaya çıktı. Apple A11 olarak adlandırılacak yeni yonga DigiTimes’ın haberine göre an itibariyle üretim bandında.

Yayınlanan habere göre Apple, ilk etapta 50 milyon yeni işlemcinin üretimini başlattı. 2017 yılı sonuna kadar anlaşılan ilk tedarikçiden 50 milyon Apple A11 yongası teslim alınacak. TSMC ve Qualcomm tarafından üretilecek olan yeni yongaların toplamda 200 milyondan fazla üretilmesi hedefleniyor.

Firmanın 2017 yılında duyuracağı yeni model için satış beklentileri 220-230 milyon seviyesinde. Anlaşılan böylesine yüksek bir sayıyı karşılamanın tek yolu üretime şimdiden başlamak.

Geçtiğimiz yıl Apple’ın iPhone satışlarındaki artış oranı %18 seviyesindeydi. Dolayısıyla bu yıl onuncu nesil iPhone duyurulacağı için rakamın yine en az bu seviyede olması bekleniyor.

Henüz Apple A11 yongasıyla ilgili bir bilgi basına yansımadı. Ancak üretimine başlandıysa detayların önümüzdeki günlerde basına sızması oldukça muhtemel. Bakalım Apple A11, rakip yongalara göre ne avantajlar sunacak? Detaylar şimdilik bu kadar.