Apple’ın fiyat politikası için beklemedik bir açıklamada bulundu

Apple’ın fiyat politikası için beklemedik bir açıklamada bulundu

Apple’ın yetkili isimlerinden biri olan Tim Cook geçtiğimiz gün Almanya’da bir mecranın sorularını yanıtladı. Cook sıklıkla eleştirilen fiyat politikaları hakkında da ilginç açıklamalarda bulundu.

Teknoloji sektörünün önemli isimlerinden biri olan Apple kısa süre önce düzenlediği özel etkinlikte yeni iPhone modellerini tanıtmıştı. Cupertino merkezli şirket, iPhone 11 Pro ve Pro Max modelinde fiyatı sabit tutarken, iPhone 11 modelinde ise XR’a oranla 50 dolarlık bir indirime gidilmişti.


Tim Cook; “Ürünlerimizin fiyatlarını olabildiğince düşük tutmaya çalışıyoruz. Neyse ki bu sene iPhone 11’in fiyatını aşağı çekmeyi başardık.” dedi.


Görünen o ki Cook söylediklerine ciddi ciddi inanıyor. Peki bu cümleleri kurarken Apple’ın akıllı telefonlara en çok kar payı koyan şirket olduğunu da hatırladı mı sormak gerekiyor.


Açık konuşmak gerekirse Apple’ın Türkiye fiyatları ucuz falan değil. Hele ki “olabildiğince düşük” hiç değil. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Cook’un açıklamaları pek de gerçekçi olmamış.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS