Son Dakika

Atari’nin kurucusu mobil oyunlar geliştirecek

A A

03.05.2016 - 15:00

Atari’nin kurucularından biri olan Nolan Bushnell, oyun dünyasına geri dönüyor. Oyun dünyasının ustalarından olan Bushnell, mobil oyunlar geliştirecek.

Atari’nin kurucusu mobil oyunlar geliştirecek

Birçok oyunseverin hayatında özel bir yeri bulunan Atari, oyun tarihinin en önemli firmalarından biriydi. 1972 yılında kurulan şirket oyun dünyasına önemli katkılar sağladı. Şirketi 1972 yılında kuran bu isimlerden biri de Nolan Bushnell’di. Atari 2600 gibi klasik oyun cihazlarını geliştiren ekibin başındaki isim olan Bunshell, yıllar sonra oyun sektörüne geri dönüyor. Oyun dünyasının usta ismi, yeni mobil oyunlar geliştirmek için Hollanda çıkışlı küçük bir oyun stüdyosuyla birlikte çalışacak.

1978 yılında Atari’den ayrılan Nolan Bushnell, daha sonra farklı alanlarda faaliyet gösteren çeşitli firmalarda görev almışü son olarak 2010 yılında da Atari’nin yönetim kuruluna geri dönmüştü. Bunshell’in birlikte çalışacağı Hollandalı şirket ise şu ana kadar kayda değer bir yapımı bulunmayan küçük bir oyun stüdyosu. Bu şirketle birlikte yeni mobil oyunlar geliştirecek olan usta isim, 3 yeni oyun için anlaşma imzalamış durumda. Bu 3 oyunun ilkinin 2017 yılının ilk aylarında çıkacağı söyleniyor.