Batgirl iptal edildi

Batgirl iptal edildi

Batgirl iptal edildi

Warner Bros.’un 90 milyon dolarlık filmi hurdaya çıktı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Batgirl, post prodüksiyonunun son aşamalarındaydı ve bu yıl vizyona girecekti. Ama şimdi DC Films rotasını değiştirdi ve filmin ne sinemada ne de HBO Max’ta yayınlamamaya karar verdi. Filmde başrolde Barbara Gordon rolünde Leslie Grace yer alıyordu.

The Wrap’a yapılan açıklamaya göre, Warner Bros.’a göre karar “stratejik bir değişim” ve Grace’in Batgirl olarak gösterdiği performansla hiçbir ilgisi yok. Bir Warner Bros. Pictures Sözcüsü, “Leslie Grace inanılmaz yetenekli bir oyuncu ve bu karar onun performansının bir sonucu değil. Batgirl ve Scoob’un yapımcılarına inanılmaz minnettarız!” dedi. Ancak The New York Post’tan bir haber, Batgirl’ün bir ön gösterimden geçtiğini ve olumsuz bir tepki aldığını iddia ediyor. Film, en iyi kaynaklarından birine göre “geri alınamaz” olarak lanse edildi.

Warner Bros. ayrıca Scoob’u da rafa kaldırmaya karar verdi! Film Holiday Haunt, Shaggy’nin çocukluğuna değinen 2020’nin CGI odaklı filminin devamı olacaktı. Her iki film de maliyetleri düşürmek amacıyla artık vizyona girmeyecek.

Batgirl, Joss Whedon’ın filmi yazıp yönetmesi için işe alındığı 2017’de henüz tasarı aşamalarındaydı. Proje kısa süre sonra Whedon’un ayrılmasıyla bir tür belirsizlik içine girmişti ve 2019’da senarist olarak Chistina Hodson onun yerini almıştı. Yönetmen ikilisi Adil El Arbi ve Bilall Fallah sonunda gemiye binmiş ve post prodüksiyon başlamıştı.