Son Dakika

BBM tüm platformlara uyumlu hale geldi

A A

06.05.2016 - 16:00

BlackBerry’nin popüler mesajlaşma servisi BlackBerry Messenger (BBM), artık Android ve iOS kullanıcılarıyla görüntülü aramaları da destekliyor.

BBM tüm platformlara uyumlu hale geldi

Bildiğiniz gibi BlackBerry telefonların en önemli uygulamalarından biri de BBM, yani BlackBerry Messenger. BlackBerry’nin popüler mesajlaşma servisi kullanıcılar arasında oldukça yaygın. Ancak Skype, Hangouts ve Facebook Messenger gibi alternatiflerinin aksine BBM, bugüne kadar görüntülü arama konusunda tüm işletim sistemlerini desteklemiyordu. Ancak sonunda BlackBerry Messenger’ın görüntülü arama özelliğine Android ve iOS desteği de geldi.

Yani BlackBerry Messenger kullananlar artık uygulama üzerinden, Android veya iOS kullanan tanıdıklarıyla da görüntülü arama yapabilecekler. Bugün yayınlanan bu yeni özellik şimdilik sadece ABD ve Kanada’da kullanılabiliyor. Ancak BlackBerry’nin bu özelliği yakında diğer ülkelerdeki kullanıcılarına da sunması bekleniyor. Şimdilik beta sürecinde olan özelliğin tüm dünyada kullanılmaya başlanmasının Temmuz ayında gerçekleşeceği gelen söylentiler arasında.

iPhone 7, 6S'i geçti

BlackBerry’nin artık kendi Android cihazının da olduğu göz önüne alındığında uygulamadaki görüntülü aramanın Android ve iOS’u desteklemeye başlaması son derece yerinde bir hamle.

BBM_DG (2)