Bu becerilerini geliştirenler başarılı olacak

Dünya Eğitim Geleceği Vakfı geleceğin yedi beceresini belirledi. Artık hem iş dünyasında hem de okullarda farklı yetenekler talep edilirken, yeni becerileri gelişmiş olanlar gelecekte diğerlerine göre bir adım önde olacak.Konsantrasyon

Gün geçtikçe dikkati dağıtabilecek nesnelerin sayısı ve bilgi kirliliği artıyor. Bunun sonucunda konsantrasyon giderek güçleşiyor. Gelecekte başarılı olmak isteyen bireylerin konsantrasyon becerilerini geliştirmesi gerekiyor.

Duygusal zeka

Her ne kadar günümüzde pek dikkate alınmasa da gelecekte duygusal zekanın önemi artacak gibi görünüyor. İş dünyasında başarılı olmak için ve birlikte çalışılan kişilerin motivasyonunu korumak için güçlü bir empati yeteneğine sahip olmak kritik öneme sahip.

Ekolojik zihniyet

Gezegenimizin geleceği pek parlak görünmüyor. Bu nedenle ekolojik zihniyet yüzyılın olmazsa olmazlarından biri...

Dijital okur yazarlık

Dünya günden güne dijitalleşirken, dijital becerilerin gelişmesi en az okumak ve yazmak kadar önemli hale geliyor. Özellikle yapılan işle ilgili yazılım ve uygulamaları yeterli düzeyde kullanabilme becerilerini edinmek şart.

Yaratıcılık

Artık dünya bir dönüşüm içerisinde ve bugün tamamen yeni iş ilanlarını görmekteyiz. Buna uyum sağlamak ise yaratıcılıktan geçiyor. Gelecekte yine yaratıcı insanlar bir adım önde olacak.

Kültürlerarası yaklaşım

Şirketlerin globalleşmesi ile farklı kültürlerden insanlar birlikte çalışmaya başladı. Bu nedenle kültürlerarası yaklaşım gibi beceriler böyle bir gelecekte daha kritik hale gelecek.

Kendi kendine öğrenme

İnsanlık sürekli bir değişim içerisindeyken, bireyin sabit kalması düşünülemez. Bu nedenle hayatın her anında öğrenmeye açık olunmalı ve değişen dünyaya uyum sağlayabilmeliyiz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS