Kablosuz teknolojiye sahip bir oyuncu kulaklığı

Kablosuz teknolojiye sahip bir oyuncu kulaklığı

Kablosuz teknolojiye sahip bir oyuncu kulaklığı

Razer Kraken V3 kulaklık RGB aydınlatma sistemine sahip ve farklı platformlarda kullanılabilen ve konforlu deneyimler sunabilen bu kulaklık, V3 Pro ise, tüm bunlara ek olarak kablosuz teknolojiye sahip bir oyuncu kulaklığı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kablosuz kulaklığımız, 372 gram ağırlıkta. Kraken V3 ise, 325 gram ağırlıktaydı. Yani yeni ürünümüz biraz daha ağır, ama bünyesinde daha gelişmiş teknolojileri barındırdığını göz önüne aldığımızda bu sorun olmuyor.

Kulaklıklar yine büyük tasarlanmış ve kulaklarınızı tamamıyla içine alarak sizi bir nevi dış dünyadan koparabiliyor. Hem dışarıdaki sesleri büyük ölçüde yalıtıyor hem de duymak istediğiniz işitsel detaylar adeta sizi 360 derece sarıyor. Böylece oyun oynarken ya da bir şeyler izlerken, adeta atmosfere dahil olarak maksimum deneyimi elde edebiliyorsunuz.

Kulak yastıklarının iç kısmını kumaş, dış kısmını da suni deri malzeme oluşturuyor. Özellikle iç kısımda kumaş tercihi, terlemeye bağlı olarak uzun süreli deneyimlerin ardından suni deri malzemenin ufak ufak kopup dökülmesinin önüne geçebilir. Bu, suni deri tercih edilen çoğu üründe bilinen bir problem.

50 mm sürücü

Razer, bu ürününde kendi teknolojisi olan TriForce Titanium’u tercih etmiş. Pasif gürültü engelleme özelliği de işin içine eklendiğinde, saatlerce keyifle oyun deneyimleri yaşayabilirsiniz.

Ürünün sunduğu ses kalitesinden, kulak ve kafadaki konumlandırılmasından, takılıp çıkarılabilir mikrofon sisteminden genel olarak memnun kaldık. Bu arada mikrofonu isterseniz çıkarabiliyorsunuz da.

Özellikle online rekabetçi oyunlarda, en ufak sesleri dahi duyabilmek için iyi bir çözüm. “Hangi taraftan sesler geliyor, acaba düşmanlar bana yakın mı uzak mı?” bu gibi konularda fikir yürütebilmenize ve genellikle de başarılı olmanıza yardım edebiliyor.

THX Spatial Audio

20 Hz – 20 kHz frekans aralığı sunan kulaklığın ses kalitesini çok beğendik. Oyun oynarken, ses adeta sizi sarıyor ve en ufak detayları dahi kaçırmıyorsunuz. Bu esnada dış dünya ile de bağınız neredeyse tamamen kopuyor. Örneğin, Doom Eternal gibi bir oyunu oynarken, bir yandan ortam sesleri, bir yandan da ortama uygun müzikleri duyuyorsunuz. Razer’ın bu ürünü, çok katmanlı sistemi sayesinde tüm sesleri ve müzikleri ayrı ayrı, bozulma olmadan, net detaylarla sunabiliyor. Bu gerçekten çok keyifli.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

HyperSense

Razer Kraken V3 Pro, Kraken V3 ve V3 HyperSense ile pek çok noktada aynı detaylara sahip ve tabii farklılıkları da var.

Öncelikle, V3 Pro’nun kablosuz olarak kullanılabilen bir ürün olduğunu söylemiştik. Buna ek olarak, ürünümüzde HyperSense, yani titreşim motorlu özel bir sistemin olduğunu da söyleyelim. Kısacası bir yandan sesler duyarken bir yandan da o seslerin şiddeti ve sıklık düzeylerine paralel olarak kulaklarınızda titreşimler hissediyorsunuz. Böylece o an oynadığınız oyuna ya da dinlediğiniz müziğe daha iyi odaklanabiliyorsunuz.

Kablosuz

Ürün, tek şarj ile kablosuz olarak 44 saate kadar kullanım sunabiliyor. Bu süreçte RGB aydınlatma sistemi ve titreşim sisteminin kapalı olması gerekiyor. Eğer bu iki teknolojiyi aktif olarak kullanıyorsanız, bu tek de tek şarj ile 11 saate kadar deneyim mümkün oluyor. Kendi fikrimizi belirtmemiz gerekirse, RGB aydınlatma sistemini tamamen kapatabilir ve titreşim sistemini de yalnızca ihtiyaç duyduğunuz esnalarda açarak tek şarj ile daha uzun süreli deneyimler elde edebilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Razer Kraken V3 Pro, PC ve konsollarda hem kablolu hem de kablosuz olarak kullanılabiliyor. Cihazı kablolu olarak isterseniz akıllı telefon ve tabletlerinizle de kullanabiliyorsunuz.