Bir devin sonu

Bir devin sonu

Motorola Operasyonlar Yöneticisi Rick Osterloh, şirketi satın alan Lenovo’nun, 2016 yılının ikinci çeyreğinden “Motorola” markasını kullanmayacağını ve tedavülden kaldıracağını kamuoyu ile paylaştı.

Rick Osterloh’a göre giriş seviyesi cihazlar Vibe, amiral gemisi akıllı telefonlar ise Lenovo Moto olarak isimlendirilecek.


Aslına bakılırsa, Amerikalı cep telefonu üreticisinin kendisi bile, Lenovo’ya satıldıktan sonra Motorola markasını kullanmadı. Bunun yerine modellerde, “Moto” ibaresinden faydalanmayı tercih etti.


Firmanın “Yarasa İşareti” olarak kabul edilen “M” logosu ise yakın gelecekte kullanılmaya devam edilecek. Büyük hissedar Lenovo, Motorola markasını bu stratejiyle ayakta tutacak.


4.5G'yle uyumlu akıllı telefonların tam listesi


Her şeye karşın bu karar büyük önem taşıyor. Tarihin ilk cep telefonu DynaTAC 8000X, Amerika Birleşik Devletleri şirketi tarafından 1984’de üretilmişti. Üretici, 2000’li yıllarda Sony, LG, Samsung ve Apple tarafından sürklase edilmiş ve Amerikalı yazılım devi Google’a satılmıştı. Google, cep telefonu devini 2011 yılından 2014’e kadar elinde tutmuştu. 3 yıldan sonra Google; geliştiriciyi elden çıkarıp, haklarını Çinli teknoloji devi Lenovo’ya devretmişti. Üreticinin, Google’dan Lenova’ya devri, 2


Tüm bunlara rağmen Amerikalı Birleşik Devletlerine mensup firma 2012 yılında 12.69, 2013 yılında 11

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS