BlackBerry Apple’a sataştı

BlackBerry Apple’a sataştı

Apple geçtiğimiz günlerde iOS cihazlar için gizlilik politikasını güncelledi. Bu güncelleme ile Apple cihazlarında güvenlik için bir adım daha atılmış oldu. Ancak bu değişiklik BlackBerry’nin dikkatini çekti ve BlackBerry, resmi internet sitesi üzerinden Apple’a açık bir gönderme yaptı.

Yayınlanan mesajın bir kısmı, firmanın yeni modeli BlackBerry Priv üzerinde gösterildi, diğer kısmı ise normal bir yazı olarak internet sitesinde yayınlandı. Söz konusu mesajı aşağıda bulabilirsiniz.BlackBerry, yeni telefonu Priv’de Android işletim sistemi kullanacak. Ancak Android’i kendine göre düzenleyerek çeşitli güvenlik önlemleriyle yayınlayacak olan BlackBerry, her zaman olduğu gibi güvenliğe yine önem verecek. Bu sayede BlackBerry’nin tekrar şirketler tarafından kullanılması hedefleniyor. Güvenliğin daima ön planda tutulduğu BlackBerry tarafında bu gelişme aslında bir pazarlama stratejisi.


BlackBerry olarak Apple’ın güvenlik konusunda yeni önlemler almasından memnunuz. Bizim şöhretimizin kaynağı, son 20 yıldır piyasanın en güvenli telefonlarını üretmemizden geliyor. Çünkü biz müşterilerimize tarihimiz boyunca değer verdik. Şimdi ise geleceğin güvenli telefonuna Priv ismini verdik.”


Şeklinde açıklama yapan BlackBerry, bu hamlesiyle kurumsal pazarda yeniden eskisi gibi popüler olmayı hedefliyor. Söz konusu model BlackBerry Priv için ise sonbahar ayları işaret edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS