BlackBerry KEYone Avrupa’da yine ertelendi

BlackBerry KEYone Avrupa’da yine ertelendi

Son olarak 5 Mayıs tarihinde kullanıcılara ulaştırılacağı söylenilen BlackBerry KEYone bir kez daha ileri bir tarihe ertelendi.

BlackBerry’nin orta segmente hitap eden yeni modeli KEYone’nın tanıtılmasının üzerinden hayli zaman geçti. Kanadalı teknoloji şirketi, telefonun Avrupa’daki çıkış tarihini ilk olarak Nisan ayı gibi planlamıştı.


Sonrasında konu ile ilgili bir açıklama yapan BlackBerry CEO’su John Chen, KEYone’ın Avrupa çıkışının biraz gecikebileceğini ve telefonun Mayıs ayının ilk haftasında satışa sunulmasını planladıklarını belirtmişti.


Bu açıklama üzerine birçok perakende şirketi, ön sipariş sürecinde olan BlackBerry KEYone teslimat tarihini 5 Mayıs olarak güncellenmişti. Telefonu ön sipariş ile satın alanlar heyecanla 5 Mayıs’ı beklerken geçtiğimiz gün beklenmeyen bir gelişme oldu.


Kanadalı şirketin CEO’su Chen, BlackBerry KEYone’ın Avrupa’daki önemli pazarlarda stok sorunu yaşamaması için Mayıs ayından sonrasının beklenmesinin daha doğru olabileceğini açıkladı. Bu açıklama sonrasında, KEYone’ın öne sipariş sürecinde bulunduğu birçok perakende şirketi, telefonun teslimat tarihini değiştirdi.


Bazı perakendeciler teslimat tarihini 22 Mayıs olarak güncellerken, bazıları ise süreci “belirsiz” ifadesiyle müşterilerine duyurdu. Birkaç perakendecinin ise hala güncelleme yapmadığı ve teslimat tarihi olarak 5 Mayıs’ı işaret ettiği dikkatlerden kaçmadı.


Görünen o ki BlackBerry KEYone’ın çıkış tarihi iyiden iyiye yılan hikayesine dönmüş durumda. Henüz kimse telefonun Avrupa’daki çıkış tarihine ilişkin net bir bilgi veremiyor. Bakalım bu durum telefonun ön sipariş sürecini nasıl etkileyecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS