hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  BMW yeni elektrikli otomobil modelleri görücüye çıkardı

  BMW yeni elektrikli otomobil modelleri görücüye çıkardı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Alman otomotiv devleri elektrikli araç modellerine geçiş yapmaya başladı. Elbette bu durum durduk yere oluşmadı. Avrupa’da elektrikli araçların yasaklanacağı haberleri çıkınca fazlasıyla ilginç kararlar alındı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bunlardan en önemlisi ise otomotiv şirketlerinin yüzde 80 oranında elektrikli araçlara geçiş yapacak olmasıydı.

  Dünyanın en büyük otomobil markaları içerisinde yer alan BMW bazı yeni modellerini tanıttı. BMW iX, 4 Serisi Gran Coupe, i4, iX3 ve i3s olarak bilinen bu modellerin her birisi farklı özelliklere sahip.

  Bu araçlardan ilki iX modeli olacak. Şirketin bu aracında koltuk döşemelerini zeytin yapraklarından üretmesi büyük dikkat çekti. Böylece çevreci bir yaklaşım sergileyeceğini göstermiş oldu. Bu aracın batarya ve motoru kendi kendisini iyileştirebilir.

  BMW i4 modelinde ise hız faktörü ön plana çıkacak. 0’dan 100 kilometre hızlanması 5,7 saniye olarak belirlendi. Böylece kullanıcıları tatmin edeceğini söyleyebiliriz. Ayrıca sadece 10 dakika şarj edilmesi halinde 164 kilometre gidebiliyor. BMW i3S, ve iX3 öne çıkan araçlar oldu. Bu otomobillerde 286 beygir gücü tercih edildi. Ayrıca 0’dan 100 kilometre hıza 6,8 saniyede çıkabiliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tüm bu özellikler BMW araçlarını üst seviyelere ulaştıracak. Ayrıca şirket elektrikli modellere kesin olarak geçmekte kararlı görünüyor. Sadece 10 dakika şarj ile en az 100 kilometre menzil sunmaları ayakta alkışlandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow