BTC ve ETH’yi nasıl etkilendi?

BTC ve ETH’yi nasıl etkilendi?

BTC ve ETH’yi nasıl etkilendi?

Bilindiği üzere pazardaki BTC hakimiyeti arttığında altcoinlerin büyük bir çoğunluğu düşüşe geçiyor. Geçtiğimiz gün BTC hakimiyeti yüzde 42.3 seviyelerine kadar yükseldi. Bu durum bazı altcoinlerin ani düşüşler yaşamasına neden oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Malum son günlerde kripto para pazarı çok hareketli günler yaşıyor. Öncesinde Twitter’dan gelen BTC ile bahşiş kararı, sonrasında Çin’den gelen yasak haberleri marketin dengesini bozmuş durumda.

Özellikle Çin’den gelen yasak haberlerinin BTC’yi çok daha olumsuz etkileyeceği ve BTC’nin 40 bin doların altına düşeceği ön görülüyordu.

Bitcoin tüm olumsuz haberlere rağmen güçlü duruşunu sürdürdü. Sonuç olarak BTC 43 bin dolar seviyesinde direnince hakimiyet seviyesi de arttı. Doğal olarak bazı altcoinlerde güçlü düşüşler gözlendi.

Geçtiğimiz gün CELR yüzde 8.9 değer kaybederken, XTZ’deki değer kaybı da yüzde 5.4’ü buldu. Elbette bu en kötüsü değil. Hatta BTC’nin dik duruşunun önemli bir direnç noktası oluşturduğunu da söyleyebiliriz.

Dip not olarak belirtelim. Bu ve diğer kripto para içeriklerimizin hiçbiri yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Lütfen yatırımlarınızı kendi görüşleriniz doğrultusunda gerçekleştirin. Ayrıca kaybetmeyi göze alamadığınız paralarla da kripto para sektörüne giriş yapmayın.