Bu bilgisayarın fiyatı sadece 5 Dolar

Bu bilgisayarın fiyatı sadece 5 Dolar

25-30 Dolarlık fiyatlarıyla dikkat çeken Raspberry Pi ailesi, mini bilgisayar konusunda ezberleri bozmuştu. 2012 yılından bu yana farklı modeller ile karşımıza çıkan oluşum şimdi ilginç bir versiyon ile dikkatleri üzerine çekti.

Raspberry Pi Zero, dünyanın en küçük mini bilgisayarlarından biri oldu. Çünkü boyutu, orijinal modele göre bile oldukça ufak.


Broadcom BCM2835 işlemcisine sahip olan Pi Zero 1 GHz CPU gücünüe sahip. Bu işlemci ilk Raspberry Pi modeline göre %40 oranında daha hızlı. Bu işlemciye 512 MB LPDDR2 SDRAM eşlik ediyor. Mikro SD kart yuvası, mini HDMI portu ve mikro USB, 40 pin GPIO gibi portlara sahip olan Raspberry Pi Zero 65 x 30 x 5 mm ölçülerine sahip. Yeni Pi Zero, 1080p çözünürlükte 60 kare/saniye hızında görüntü aktarımı yapabiliyor.


En iyi Widget’lar



Performans ve teknik özellik olarak en son nesil Raspberry Pi modeliyle baş edemeyecek olsa da boyutlarıyla dikkat çeken bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. GPIO portlarına erişmek için “header” olarak adlandırılan parça dışında başka hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Ayrıca Pi Zero, MagPi isimli dergiyle ücretsiz olarak bu ay verilecek. Bilgisayarı normal olarak satın almak için ödenmesi gereken ücret sadece 5 Dolar!

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS