Bu siteye sakın girmeyin! Google bile erişim sağlamıyor...

Google'ın bile erişim sağlamadığı Deep Web, son zamanlarda daha da fazla kulağımıza çalınıyor. Çünkü korkutucu ve gizli olan her şey çekicidir. Daha da önemli olan, Deep Web tüm internet aleminin yüzde 90'ını oluşturuyor; yüzde 10'luk kısmı ise Google'ın girebildiği internet sitelerini kapsıyor. Peki ucu bucağı olmayan Deep Web nedir? Deep Web'in içinde (Dark Web) neler var? Google'ın bile erişim sağlamadığı Deep Web neden tehlikelidir? İşte merak edilen detaylar...Deep Web, son zamanlarda daha da fazla kulağımıza çalınıyor. Çünkü korkutucu ve gizli olan şeyler çekicidir. Daha da önemlisi, Deep Web tüm internet aleminin yüzde 90'ını oluşturuyor; yüzde 10'luk kısmı ise Google'ın girebildiği tüm internet sitelerini kapsıyor.
Deep Web nedir sorusu Google ve Youtube üzerinde en çok aranan sorulardan biri ve burada karşınıza çıkan Deep Web videoları da gerilim müzikleri ile birlikte oldukça çekici bir hal almakta.Basit bir tanım ile Deep Web, yani derin internet, bizim kullandığımız yüzeysel internetin daha alt boyutlarıdır. Her internet kullanıcısının erişemediği sitelere ve bilgilere burada ulaşılabiliyor.
Adeta kuralların, kanunların ya da yasakların olmadığı sınırsız bir alan demek mümkün… Tabii hal böyle olunca, suç anlamında aklınıza en uçuk neler geliyorsa, hepsinin döndüğü bir boyuttur burası. Öyle ki, kulağa biraz korkutucu gelse de, kaçırılan insanların satıldığı pazarlar, her türlü uyuşturucu ve öldürücü maddenin satıldığı alanlar, kiralık katillerin cirit attığı bir dünya… Belki de çok daha fazlası…
Deep Web nasıl girilir konusuna gelmeden önce, bu kavramın hayalinizde canlanması için bir örnek verelim. Bugün bizim bildiğimiz internet sınırları, tüm internet dünyasının sadece %10'luk bir kısmıdır.
 Kalanı ise Deep Web olarak ifade edilen boyutlardır. Tek bir boyut değil, boyutlar söz konusudur. Yani katman katman daha derine inmek mümkündür. Belli bir noktadan sonrası için özel cihazlar gerekir ve çok az insan bu boyuta erişebilir. Derin internet kavramı için buz dağının görünmeyen yüzü tanımını yapmak çok doğru olacaktır.
Deep Web'e yani internet dünyasının arka bahçesine girmek için özel bir yazılım var; bu özel tarayıcıyı bilgisayarınıza kurmanız gerekir. Bu tarayıcı size anlık konumlar verir ve böylece anonim olmayı başarırsınız. Üstelik bu dünyada standart domain 'ler ya da url 'ler söz konusu değildir. ".onion" şeklinde sonlanan karmaşık url 'ler görülür. Ancak bilmelisiniz ki bu seviye Deep Web'in yüzeye en yakın olan katmanıdır. Daha derine inmek ise oldukça tehlikeli olabilir.
Deep Web kullanmak ya da sadece giriş yapmak suç değildir. Ancak önemli bir ayrıntı var ki, legal olan bu boyutun %95'i illegaldir. Pek bir legal işin döndüğü söylenemez burada. (Takvim)
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS