Büyük ekranıyla dikkatleri üzerine topluyor

Büyük ekranıyla dikkatleri üzerine topluyor

Büyük ekranıyla dikkatleri üzerine topluyor

Eğer gündelik kullanımlarınız için yeni bir akıllı telefon arıyor ve çok yüksek fiyat etiketlerinden uzak durmak istiyorsanız Nova Y70’e mutlaka bir göz atın.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Huawei Nova Y70, yumuşak tasarım hatlarına sahip. Arka plastik yüzey, özellikle ışık altında güzel detaylar sunabiliyor. Ürün, Type-C gibi güncel ve 3.5mm gibi hâlâ ihtiyacı duyulan bağlantı teknolojilerine sahip. FM radyon özelliğine sahip olduğunu da şimdiden belirtelim.

Yaklaşık 9mm kalınlıktaki telefon, yaklaşık 199 gram ağırlıkta. Arka tarafta tabii ki hafif çıkıntılı tasarlanan üçlü kamera sistemi dikkat çekiyor. Güvenli ve hızlı kullanım için sağ yan tarafa konumlandırılan parmak izi okuyucu sensörü de unutmamak gerekli.

6.75 inç değerde TFT LCD - FullView ekran

Büyük ekran, bir şeyler izlemek, okumak ve oynamak isteyenler için sevindirici bir detay. Öte yandan, ailenin önceki modellerine kıyasla en büyük ekran boyutunun Nova Y70'de olduğunu söyleyelim.

HD+ çözünürlük sunan ekran, dokunuşlara hızlı cevaplar veriyor, yumuşak kullanımı mümkün kılıyor. Ayrıca, uzun süreli deneyimler ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda göz konforu modu ve e-kitap modu gibi gelişmiş görüntüleme seçenekleri de sunuluyor. Dış mekân kullanımları için parlaklık değerini de yeterli bulduk.

Telefonumuz 2GHz çalışma hızına kadar erişebilen 8 çekirdekli octa core işlemciyle geliyor. Buna 4GB RAM ve 128GB dahili depolama eşlik ediyor. İsterseniz microSD kart ile ek depolama alanı oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca bu üründe Huawei Erofs dosya sistemi kullanılıyor ve bu sayede okuma hızı tarafında %20'lik artış elde edilebiliyor.

Telefonda, Angry Birds 2 gibi renkli görsellere ve gelişmiş fiziksel detaylara sahip bir oyunu rahatlıkla deneyimleyebildik. Uzun süreli oyun deneyimlerimizde cihazda aşırı ısınma faktörüyle karşılaşmadık.
Huawei, bu telefonunda kendi hazırladığı EMUI 12 sürümünü kullanıyor. Birkaç dokunuşla arayüzde dolaşmak, uygulamalara erişmek ve çıkış sağlamak çok kolay. Zaten daha evvel Huawei telefon kullanmadıysanız bile, ilk kurulum esnasında size detaylar gösteriliyor. Öğrenmeniz sadece 15-20 saniyenizi alacaktır.

Huawei Nova Y70, arka tarafta 48+5+2MP'den oluşan üçlü kamera sistemine sahip. 48MP kamera, özellikle gün ışığında fotoğrafçılık için güzel detaylar sunuyor. 5MP ultra geniş açılı kamera ve 2MP derinlik kamerası sayesinde de geniş açılı çekimler ve bokeh efektli detaylar elde edebilirsiniz. Video tarafında da 1080p 60FPS çekim seçeneğinin sunuluyor olması sevindirici.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ön taraftaki 8MP kameranın da iyi ışıklı ortamlarda selfie'ler ve görüntülü görüşmeler için yeterli performans sunduğunu söyleyebiliriz.

Huawei Nova Y70, pil tarafında iddialı bir ürün. Tam 6000mAh pile sahip olan ürün, tek şarj ile normal kullanımda 2 günü geride bırakmanıza yardımcı oluyor. Öte yandan hızlı şarj desteği sunuyor olması, şarj edip kısa sürede harekete geçebilmenize imkân sunuyor.

Ürünü beraberinde gelen 22,5w hızlı şarj adaptörüyle şarj edebilirsiniz. Ayrıca, Type-C kablo aracılığıyla başka cihazdan ters şarj işlemini de uygulayabilirsiniz.

Huawei, telefonun 10 dakikalık şarj ile 3 saat boyunca video izleme deneyimi sunabileceğini, düşük pil modunda da %5 şarj seviyesiyle 12 saate kadar kullanımın mümkün olduğunu ifade ediyor.