Son Dakika

Büyük Windows 10 güncellemeleri ne zaman gelecek?

A A

25.02.2017 - 12:00 Son Güncelleme:

Büyük Windows 10 güncellemeleri yolda. İki büyük güncellemenin ne zaman geleceği belli oldu. İlk güncelleme olan Creators Update için geri sayım başladı.

Büyük Windows 10 güncellemeleri ne zaman gelecek?

Otomobil tutkunlarının vazgeçemeyeceği bilgisayar oyunları

Windows 10 genel olarak kullanıcılardan olumlu yorumlar alsa da hemen herkesin şikayetçi olduğu bir konu var ki o da bitmek bilmeyen güncellemeler. Güncellemelerin kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmek için yapıldığını vurgulayan Microsoft’un, bu yıl içinde iki büyük güncelleme yapacağı biliniyordu. Bu büyük Windows 10 güncellemeleri için ne kadar bekleyeceğimiz ise belli oldu.

Windows 10’a ilk gelecek güncellemenin adı Creators Update olarak biliniyor. Bu güncelleme şu an için Microsoft tarafından test ediliyor. Her şey yolunda gittiği takdirde Windows 10 Creators Update’in Nisan ayında kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor.

 büyük windows 10 güncellemeleri

Öte yandan ikinci büyük güncelleme hakkında şimdiye kadar pek bir şey bilinmiyordu. İsimsiz büyük güncelleme ile ilgili ilk bilgi şirketin Avustralya’da düzenlediği Ignite konferansında ortaya çıktı. İkinci büyük güncellemenin 2017’nin sonunda hazır olup, 2018’de kullanıma sunulacağı söylendi.

Microsoft’un yıl içinde Windows 10’un tasarımında da bazı değişiklikler yapacağı biliniyor. Yapılacak ikinci büyük güncelleme ile de Project Neon adı verilen yeni tasarıma geçişin hızlanacağı iddia ediliyor.