Son Dakika

Canlı TV yayını için gün sayıyor!

A A

07.05.2016 - 13:00

YouTube şimdi, TV kanallarına aradıklarını verecek bir ürünü yayına sokmaya hazırlanıyor. YouTube’un Unplugged ismini vereceği yeni uygulama, TV kanallarının canlı yayınını yapacak.

Canlı TV yayını için gün sayıyor!

İzleyiciler Unplugged uygulaması üzerinden, istedikleri TV kanalını canlı olarak seyredebilecekler veya kaçırdıkları programlara ulaşabilecekler.

Google, yeni uygulamada yer alacak kanalların belirlenmesi için şimdiden Comcast / NBCUniversal, Viacom, Fox ve CBS ile pazarlığa oturdu. Anlaşmaya varılan kanallar Unplugged servisinde yer alacak. YouTube, bu servise abone olmak isteyecek izleyicilerden ayda 35 doların altında ücret almayı hedefliyor. YouTube’un bir planı da, çok seyredilen, çok popüler kanal ve programların aksine, az seyredilen, göz önünde olmayan kanalları servise dahil etmek. Popüler kanal ve programların zaten kablo ve anten üzerinden seyreden yeterince izleyici varken, bu kanalları izlemek için ayrıca para ödeyecek izleyici bulmanın zor olacağı düşünülüyor. Öte yandan Google, belirli konulara odaklanmış kanalların (örneğin komedi) daha fazla ilgi çekeceğini umuyor.

Anonymous bankalara saldıracak

Servis şimdilik ABD kanalları ile yayına başlayacak ancak başarılı olması halinde, diğer ülkelerde de yayına girmesi mümkün olacak.

Ayrıca YouTube bu işte rakipsiz de olmayacak gibi görünüyor. Hulu’nun da benzer bir projeyle kanallarla görüşme halinde olduğu söyleniyor. Öyle veya böyle, önümüzdeki yıllarda TV’leri artık sadece internet üzerinden seyredecek olursak, şaşırmayalım.

TV[1]