Cybertruck için teslimat tarihi verildi

Cybertruck için teslimat tarihi verildi

Cybertruck için teslimat tarihi verildi
expand
KAYNAKDonanım Günlüğü

Şirket, yıllarca süren gecikmeler ve yeniden tasarımlarla uğraştıktan sonra Tesla Cybertruck’ın nihayet bu tatil sezonunda halka açık yollarda görülebileceğini duyurdu.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Uzun zamandır beklenen lüks EV SUV’un teslimatları, araç tam kapasiteye ulaşmadan önce 30 Kasım’dan itibaren müşterileri seçmeye başlayacak.
Üretim önümüzdeki yıl Texas Gigafactory’de gerçekleşecek. Aynı zamanda, aracın elektrik mimarisinin, mevcut Tesla serisindeki 400V’den 800 volt standardına uyum sağlayacak şekilde yeniden tasarlandığı bildiriliyor.

Birçok lüks, performans ve ağır hizmet tipi EV modeli 800V mimarisini kullanıyor; bu da büyük pil kapasitelerine sahip EV’lerin daha yüksek bir hızda şarj etmesini sağlayan bir özellik .

Musk Çarşamba günkü yatırımcı görüşmesinde gazetecilere şunları söyledi: “Pek çok insan CyberTruck konusunda heyecanlı. Ben de öyleyim, arabayı ben kullandım, muhteşem bir ürün” ifadelerini kullandı.

Mevcut model serileri için Tesla’nın üretimi ve teslimatları bu çeyrekte ikinci çeyreğe kıyasla yaklaşık yüzde yedi veya kabaca 30.000 adet düşüş gösterdi, ancak 2022’ye göre ~100.000 adet artışla hala yıllık önemli ölçüde yüksek. EV otomobil üreticisi 2020’de fiyatları düşürdü.

S (şu anda 74.990 dolar), Y (ocak ayına göre yüzde 24 düşüşle 52.490 dolar) ve 3 (yüzde 17 düşüşle 38.990 dolar) modellerinin hepsinde benzer fiyat düşüşleri görüldü.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow