Dead Space Remake geliyor

Dead Space Remake geliyor

Dead Space Remake geliyor

Özellikle son 2 yıldır oyun sektöründe tekrardan alevlenen bir trend var. Geçmişte tutan yapımların günümüz grafikleriyle remake olarak tekrardan oyun severlerin beğenisine sunuluyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bunu daha önce Resident Evil 2 ve 3 oyunlarıyla gördük. Sonrasında ise daha fazla remake oyunun geleceği haberini aldık. Nintendo cephesi de eski Zelda oyunlarının pek çoğunu remake olarak Switch’e getirdi. Ve getirmeye de devam ediyor.
Peki şimdi sırada hangi oyun var? Hemen belirtelim. EA’nin 2008 yılında satışa sunduğu Dead Space.

İlk Dead Space oyunu gerçekten zamanının ötesinde bir yapımdı. Öyle ki kısa süre içerisinde başarılı satış rakamlarına ulaştı. Sonrasında ise serinin devamı geldi. 2008 yılındaki oyunu 2011 yılında gelen Dead Space 2 izledi. Son olarak ise 2013 yılında Dead Space 3 oyunu gelmişti. Ne yazık ki 2 ve 3. oyun ilk yapım kadar vurucu olmamıştı.

Dolayısıyla 4. Oyun da gelmedi. Şimdi sızdırılan bilgilere göre EA oyun sektörüne damga vuran yapımlardan biri olan Dead Space’i tekrardan yapmaya hazırlanıyor. Remake versiyon sadece yenilenmiş grafiklerle gelmeyecek. Yenilenmiş grafiklerin yanı sıra ilerleyişte de bazı sürprizler oyun severleri bekliyor olacak.