Dev anlaşma nihayet tamamlandı

Dev anlaşma nihayet tamamlandı

Dev anlaşma nihayet tamamlandı

Oyun dünyasının önde gelen şirketlerinden Take-Two, 12.7 milyarlık Zynga anlaşmasını sonunda tamamladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bu anlaşma kapsamında, mobil oyunlarıyla büyük başarı yakalayan Zynga, Take-Two bünyesine katılmış oldu. Bu anlaşma kapsamında Take-Two, Farmville ve Words with Friends gibi popüler oyunların yeni sahibi oldu.

Hatırlayacağınız gibi 12.7 milyar dolarlık bu dev anlaşma, ilk olarak ocak ayında duyurulmuştu. Ancak gerekli izinlerin alınıp anlaşmanın tamamlanması aylar sürdü ve anlaşmanın resmi olarak tamamlanması ilk duyurudan yaklaşık dört ay sonra gerçekleşti.

Take-Two, anlaşmanın tamamlanmasından sonra yayınladığı açıklamada, bu anlaşmanın interaktif eğlence sektörünün en hızlı büyüyen alanı olan mobil oyun alanında güçlenmek için büyük önem taşıdığını belirtti. Ayrıca bu anlaşmanın kendilerine önemli gelir kapıları açacağına vurgu yaptı.

Bildiğiniz gibi Take-Two hem bilgisayar oyunları hem de konsol oyunları konusunda sektörün önde gelen şirketlerinden biri. 2K Games gibi stüdyoları bünyesinde barındıran şirket, bugüne kadar çıkardığı NBA 2K, Mafia III, Read Dead Redemption ve BioShock gibi oyunlarla büyük başarı yakaladı.

Zynga anlaşması ile birlikte şirket artık mobil oyun alanında da önemli serileri sahip olacak. Üstelik bu mobil oyunlardan bazılarının Take-Two’nun elinde evrim geçirerek konsol oyunu ya da bilgisayar oyunu olarak uyarlanabileceği de söyleniyor. Aynı şekilde stüdyonun elindeki oyun serilerinden bazıları da şirkete katılan yeni ekip tarafından mobile uyarlanabilir.