Apple Music abone sayısı açıklandı!

Apple Music abone sayısı açıklandı!
Apple WWDC 2015’te duyurulan yeni çevrimiçi müzik dinleme platformu Apple Music, mobil tarafa ayak bastı. Android uygulamasını da duyuran Apple Music, kısa zamanda 54 milyon kullanıcıya ulaştı. Geçtiğimiz yıl böyle bir servis olmadığı için büyüme oranından bahsetmek mümkün değil. Ortalama aylık aktif kullanıcı: 54 milyon

Geçtiğimiz yıl kullanıma sunulan Apple’ın çevrimiçi müzik dinleme platformu Apple Music, ülkemizde de aktif olarak kullanılabiliyor. Piyasada önemli rakipleri olan servis, başarısıyla günden güne ön plana çıkıyor. Peki abone sayısı ne durumda?

San Francisco’da düzenlenen etkinlikte Apple Music servisinin toplamda 17 milyon ücretli aboneye sahip olduğu bilgisi paylaşıldı. Müzik servisi kullanıma sunulalı henüz 15 ay olmuşken böyle bir başarı oldukça dikkat çekiyor. En yakın rakibi Spotify’a günden güne yaklaşan Apple Music, sadece Apple cihazlarda değil aynı zamanda Android tarafında da aktif bir şekilde kullanılıyor. Apple Music geçtiğimiz hafta Google Play Store’da 10 milyonluk indirilme sayısını geride bıraktı.
Spotify, 100 milyon aboneye sahip. Ancak bu rakamın sadece 30 milyonu ücretli abonelerden oluşuyor. Geri kalan 70 milyon kullanıcı reklam destekli yani ücretsiz olarak Spotify servisinden faydalanıyor. 7 yıllık geçmişe sahip olan Spotify’ın yarısı kadar aboneyi 1.5 yıldan kısa sürede toplayan Apple Music rakipleri için önemli bir risk teşkil ediyor.


Apple artık ünlü sanatçılarla anlaşarak sadece Apple Music platformunda yayına girecek şarkılar konusunda çalışmalar başlatacak. Sadece bu yıl 70 adet şarkının Apple Music’te yayınlanması bekleniyor. Bu sayede platformun cazibesi artırılacak.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS