Son Dakika

DOOM Eternal sonunda piyasada

A A

21.03.2020 - 11:24 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Ali Yavuz Şahin

Şu ana kadarki en büyük, hızlı ve kapsamlı DOOM oyununda yeni beceriler ve silahlar üzerinde ustalaşmanızı gerektiren agresif ve ilgi çekici çatışma bulmacalarının tadına varacaksınız.

DOOM Eternal sonunda piyasada

id Software tarafından geliştirilen DOOM Eternal, E3 2019’da En İyi Aksiyon Oyunu ve En İyi PC Oyunu ödüllerini kazandı ve 350’den fazla “2020’nin En Heyecanla Beklenen Oyunları” listesinde yer aldı. Eternal, The Game Awards’un 2016’nın En İyi Aksiyon Oyunu ödülünü kazanan DOOM’un devamı niteliğindedir.

id Software’in yönetici yapımcısı Marty Stratton oyunu tanımlarken “Eternal, stüdyomuzun geliştirdiği en iddialı oyun,” diye belirtiyor. “Hikâye ve BATTLEMODE‘un kapsamı ve boyutu id Software’deki herkesin tutkusunu. ve becerisini gösterici niteliktedir. DOOM Eternal’ın hazırlık sürecinde çok keyif aldık ve oyuncuların bu muazzam yolcuğun heyecanını deneyimlemesini dört gözle bekliyoruz.”

Gücünü idTech 7 motorundan alan ve Mick Gordon tarafından bestelenen yepyeni, nabız hızlandıracak müziklere sahip Eternal, oyuncuların DOOM’da (2016) keyif aldığı her şeyin üzerine koymanın yanı sıra çok daha derli toplu bir çatışma döngüsü, yeni ve klasik iblisler, güçlü ve yepyeni bir cephanelik ve daha önce kimsenin görmediği müthiş dünyalar sunuyor.

DOOM Eternal, Standard ve Deluxe Edition olmak üzere iki şekilde mevcut. Deluxe Edition’da, DOOM Eternal oyununun yanı sıra çıktıktan sonraki bir sene içinde gelmesi beklenen iki hikâye eklentisine erişim sağlayan DOOM Eternal Birinci Yıl Bileti bulunuyor! Ana hikâyeden bağımsız eklenti hikâyeleri dünyanın iblislerin istilasına uğramasına sebep olan kaotik olayları konu alıyor.