'Dünya çapında DDoS saldırılarına hazır olun!'

'Dünya çapında DDoS saldırılarına hazır olun!'

Bilindiği üzere, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı seçimleri gerçekleşti. Seçimlerin sonrasında büyük çaplı DDoS saldırılarının gerçeklemesi bekleniyor.

DDoS saldırısı (Distributed Denial of Service attack), multi sistemler veya bant genişliği, kötü niyetli kişiler tarafından istilaya uğradığı zaman gerçekleşen habis eylemlerdir. Hedefler genellikle bir veya birden fazla web sunucusudur. Sıklıkla bu hedefler, sosyal medya servisleridir. Bazı saldırı biçimleri; iyi bilinen web sitelerinin geçerli kullanımını yasal kullanıcılardan yoksun bırakmak için kullanılır. Daha usta saldırganlar, sanal gasplara imza atabilir.


ddos


Ünlü güvenlik analisti Cybersecurity, kötü niyetli kişilerin büyük çaplı bir eylem gerçekleştireceğinden emin. Sadece sosyal medya sitelerinin değil, dünyanın en büyük haber sitelerini de kendilerine kurban seçmişler gibi gözüküyor.


İşte Amerika'nın yeni 'First Lady'si: Melania Trump


En büyük tehdit ise Guccifer 2.0 isimli hacker’dan geliyor. Sıkı bir Cumhuriyetçi olan figür, arkasındaki ekiple birlikte fantastik eylemlere imza atabilir.


Şimdiden uyarmak istiyoruz: Internet, dünya çapında belli ölçüde yavaşlayabilir hatta belli başlı sitelere giriş zorlu hale gelebilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS