Dünyanın en güvenli yazıcıları duyuruldu

Dünyanın en güvenli yazıcıları duyuruldu

HP, kötü niyetli saldırılara karşı artırılmış koruma sunan üç adet yeni LaserJet Enterprise yazıcıyı duyurdu. Yazıcılara getirilen güçlendirilmiş güvenlik özellikleri HP’nin PC ve yazıcılarda en kapsamlı güvenlik seviyesini sunmaya yönelik stratejisinin bir parçası.

Yazıcı güvenliği her geçen gün daha da önemli bir konu haline getiriyor. Ponemon Institute’a göre BT yöneticilerinin %64’ü, yazıcılarının zararlı yazılım barındırıyor olabileceğine inanıyor. Bununla birlikte kurumsal şirketlerin %56’sı, uç nokta güvenlik stratejilerine yazıcıları dahil etmiyor. HP, bu açıklığa çare olmak için, sektörün önde gelen güvenlik özelliklerini dahili olarak barındıran yeni HP LaserJet Enterprise yazıcı ve MFP’leri müşterilerinin hizmetine sunuyor.Bu güvenlik özelliklerden biri olan HP Sure Start. HP’nin 2013 yılında ilk olarak PC sistemlerinde sunduğu güvenlik seviyesi olan HP Sure Start, bundan sonra HP LaserJet Enterprise yazıcılarda entegre olarak çalışacak.


Güvenli liste adını taşıyan diğer güvenlik özelliği ise, kaynağı doğrulanan, bilinen ve iyi niyetli olarak konumlandırılan yazılımların yazıcılara yüklenmesini sağlayan önlem. Çalışma zamanı ihlalinin algılanmasını kapsayan bu yeni özellik, aynı zamanda cihazların belleklerini kötü niyetli saldırılara karşı gözetliyor.Bu yeni özellikler, PageWide teknolojisinin ilerlemesine paralel olarak yeni HP LaserJet Enterprise yazıcılar ve OfficeJet Enterprise X yazıcılarda standart hale gelecek. Bir aygıt yazılımı güncellemesinin yapılması kaydıyla, söz konusu üç özellik Nisan ayından bu yana sunulan çeşitli HP LaserJet yazıcılarda da kullanılabiliyor. Ayrıca, güvenli liste ve çalışma zamanı ihlalini algılama özellikleri birçok mevcut HP LaserJet Enterprise ve OfficeJet X Enterprise yazıcılara 2011 yılında sunulan Pagewide teknolojisi ile birlikte HP FutureSmart hizmet paketi güncellemesi aracılığıyla yüklenebiliyor.HP, yazıcı geliştirmenin yanında müşterilerinin baskı ortamlarını güvenlik yönetimine yönelik çözümlerle koruma altına almalarına da destek oluyor. Sektördeki tek politika tabanlı yazıcı güvenliği uyum çözümü olan HP JetAdvantage Security Manager, BT departmanlarının giriş kapatma, erişim protokollerini devre dışı bırakma, dosyaları otomatik silme ve daha birçok güvenlik ayarını kurup uygulamalarına imkân tanıyor. Sistem yüklemesi yapıldığında HP Instant-On Security özelliği etkilenen ayarları otomatik olarak kontrol edip ilk baştaki düzenlemesine alıyor ve cihazları kurum politikasıyla uygun hale getiriyor. HP JetAdvantage Security Manager, bu yüzden olsa gerek sonbahar başlarında daha fazla otomasyona yönelik olarak güncellendi.Yeni yazıcılar hem hızlı hem de verimli baskı sunuyor


Yeni HP Enterprise LaserJet yazıcılar ve MFP’ler, kendi sınıflarında gerçek zaman ölçülerindeki en hızlı performansı sunuyorlar. Bu hız ölçütü en hızlı ilk sayfa çıkışı ve çift taraflı yazma hızlarına sayfa başına en düşük enerji tüketimi ile ulaşmaya dayanıyor. Kullanımı kolay yeni yazıcılar mobil cihazlardan baskı desteğine de sahip. Yazıcılar, JetIntelligence’lı HP Orijinal Toner kartuşlarının artırılmış performans, koruma ve yazma kapasitesinden faydalanıyorlar. Yazıcıların hedef kitlesinde ayda 7.500 sayfaya kadar baskı alan, 5 ila 15 kullanıcılı çalışma grupları yer alıyor.Öyle ki HP LaserJet Enterprise M506 serisi, önceki modele kıyasla %25 oranında daha küçük bi. Bu yazıcı serisi, bir önceki modele kıyasla %71 daha hızlı çift taraflı baskı değerine ulaşıyor. HP LaserJet Enterprise MFP M527 serisi ise, tek geçiş, çift taraflı tarama ve ileri düzey akışlarını desteklemek için 20,3 cm boyutunda renkli dokunmatik ekranlı kontrol paneline sahip. Bu ürün bir önceki modele kıyasla %33 daha hızlı bir baskı sunuyor. Tanıtılan renkli baskı yapan HP LaserJet Enterprise MFP M577 serisi ise, tek geçiş, çift taraflı tarama, 20,3 cm boyutunda inç renkli dokunmatik ekran ile birlikte opsiyonel bir klavye barındırıyor. Bu yazıcı önceki modele kıyasla %43 oranında daha hızlı çift taraflı baskı özellikleriyle olağanüstü renkli baskılar sunuyor.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS