Dünyanın en zor oyunları!

Dünyanın en zor oyunları!

Bazı oyunlar insanların hayal gücünü zorlar, bazıları da bunu yaparken tüm becerilerine dibine kadar ihtiyaç duyar. Dünyanın en zor oyunları, harcanan vakte değseler de, çaylakların yüzleşebileceği türden değil.

Oyun geliştiricileri, basit bir oyunu bile geliştirmek için yıllarını harcıyor. Geliştiriciler, doğal olarak bu oyunların çok fazla kişiyle buluşmasını arzuluyor ve aşırı sert köşeleri yumuşaklaştırıyor.


Bazıları ise, “Madem bu kadar yılımızı harcadık, oyuncuların her biri de onlarca saat harcasın” düşüncesinde. İkinci grubu sizin için inceledik.Dark Souls (PC, Xbox 360, Sony PS)


Bu oyun benzeri logaritma probleminin zorluk seviyesi inanılmaz. Lakin şaşırmadık; Demon’s Souls, Dark Souls, Dark Souls 2 ve Bloodborne’un hepsi şahsına münhasırdı. Dark Souls 3’ü deneyimlemeyi merakla beklemekteyiz.


Donkey Kong Country Tropical Freeze (Nintendo Wii)


Wii U platformu için geliştirilen bu oyunun zorluk seviyesinin, zirvede olması şaşırtıcı. Ne de olsa pek şirin bir çizgi roman fırlaması maymunu kontrol ediyoruz. Düşmanlarınız son derece şirin. Çevremiz pamuk şeker gibi. Ancak ilk yarım saat sonrasında hatanızın farkına varıyorsunuz: Bu bir çocuk oyunu değil.


Hotline Miami (PlayStation 4, PlayStation Vita, PlayStation 3, PC)


8 bitlik bir oyun için bu kadar tantana yaratılması imkansız değil mi? Hiç de değil. Bir suikatsçisiniz, gizemli telefonlar alıp, sizden bile daha kötü adamları öldürmeye yollanıyorsunuz. Yollandığınız tüm mekanlar sosyopatlarla dolu. Hedefinize ulaşana kadar döktüğünüz yer ise inanılmaz.


Super Meat Boy (Xbox 360, PC)


Oyunun ana karakteri “gerçek” bir et parçası. Mantık basit, A noktasından B noktasına geçmek. Lakin bunu söylemek, yapmaktan çok daha kolay. Her adımınızda et doğrayıcılarının zamanlamasını hesaplamanız şart. Sadece testere bıçaklar değil; sizi tek hamle de yok edebilecek tuz yığınları ve kasaplara da dikkat etmelisiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS