hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Elden Ring’in Steam’deki gizemli dosyası yakın zamanda yeniden güncellendi

  Elden Ring’in Steam’deki gizemli dosyası yakın zamanda yeniden güncellendi
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Elden Ring: Shadow of the Erdtree DLC’siyle ilgili yeni bir gelişme daha oldu. Dedikodularda gelecek hafta duyurunun yapılabileceği söylendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  SteamDB sitesine göre DLC kısmında bulunan ‘Unknown App 2778580’ dosyasında değişiklik gerçekleşti. Bununla birlikte ortaya atılan yeni bir iddia Shadow of the Erdtree ek paketinin gelecek hafta açıklanacağını ileri sürüyor. Steam dosyasının güncellenmesi ve söylenti, beklenen duyurunun önümüzdeki hafta yapılabileceği ihtimalini kuvvetlendiriyor.

  Kısa süre önce Elden Ring’in DLC dosyalarında qa-release, qa-debug, dev-release, dev-debug etiketleriyle bir güncelleme daha yapılmıştı. Söz konusu etiketler genişleme paketinin son aşamaya girdiğini ve son testlerin yapıldığını gösteriyordu. Sektör kaynaklarına dayandırılan yakın tarihli bir rapor genişleme paketinin şubat ayında çıkacağını doğruladı.

  DLC’nin şubatta çıkacağını işaret eden başka gelişmeler de oldu. Figürler üreten PureArts firması, Twitter’da yaptığı açıklamada Elden Ring için hazırladıkları ilk figürün şubat ayında piyasaya sürüleceğini belirtti. Figür ve Shadow of the Erdtree’nin aynı tarihte çıkma ihtimali var. Filipinli DataBlitz isimli online mağazada da DLC’nin çıkış tarihi şubat olarak listelendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İddia edilenlere göre Elden Ring’in sadece bir DLC’si olacak. Shadow of the Erdtree’nin gerçekten büyük bir ek paket olacağı belirtiliyor. Haziran ayı başında Lance McDonald da aynı durumu dile getirmişti. From Software oyunlarıyla oldukça haşır neşir olan biri olan McDonald, Elden Ring için normalde iki ek paketin planlandığını söylemişti. Japon yapımcının bu eklentileri satmak için Season Pass düşündüğünü, fakat planın Shadow of the Erdtree ek paketiyle birlikte çöpe atıldığını vurgulamıştı.

  From Software’in neden orijinal planı iptal ettiğini bilinmiyor. Fakat Shadow of the Erdtree’nin ayrı ayrı çıkacak iki küçük eklenti ve Season Pass’a göre çok daha avantaj sağlayacağı söyleniyor. Benzer bir durum Bloodborne için de yaşandı. Normalde Bloodborne’a da iki farklı eklenti çıkarılması düşünülmüş, ancak The Old Hunters isimli büyük ve tek eklenti çıkmıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow