hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Eleştirmenler yılın filmlerini seçtiler

  Eleştirmenler yılın filmlerini seçtiler
  expand
  KAYNAKEcevit Bıktım

  Metacritic dünyanın önde gelen sinema eleştirmenlerinden gelen puanları göz önüne alarak yılın en iyi filmleri için yeni bir liste yayınladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2019’un sona ermesine kısa bir süre kaldı. Yaklaşık olarak 1 hafta sonra yeni bir yıla merhaba diyeceğiz. Yıl sonunun gelmesi nedeniyle pek çok seçkin mecra yılın enleri kategorilerini okurlara sunuyor.

  Şimdi gelelim asıl konumuza yani eleştirmenlere göre yılın en iyi filmlerine. Metacritic dünyanın önde gelen sinema eleştirmenlerinden gelen puanları göz önüne alarak yılın en iyi filmleri için yeni bir liste yayınladı. Yayınlanan listede yalnızca beyaz perdede gösterilen yapımlar bulunmuyor. Netflix gibi dijital yayın platformları tarafından çekilen filmler de eleştirmenler tarafından belirlenen en iyiler listesinde kendisine yer bulmuş.

  Listenin zirvesinde ise bu yıl Oscar ödülü alacağına kesin gözüyle bakılan Parasite bulunuyor. Zaten Parasite puan ortalamasına göre de yılın en iyi filmleri listesinde de Joker’in ardından ikinci sırada yer alıyordu.

  10- The Souvenir

   

  9- The Farewell

   

  8- Little Women

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

  7- Pain and Glory

   

  6- Portrait of a Lady on Fire

   

  5- Uncut Gems

   

  4- Marriage Story

   

  3- Once Upon a Time in Hollywood

   

  2- The Irishman

   

  1- Parasite

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow