Eleştirmenler yılın filmlerini seçtiler

Eleştirmenler yılın filmlerini seçtiler

Metacritic dünyanın önde gelen sinema eleştirmenlerinden gelen puanları göz önüne alarak yılın en iyi filmleri için yeni bir liste yayınladı.

2019’un sona ermesine kısa bir süre kaldı. Yaklaşık olarak 1 hafta sonra yeni bir yıla merhaba diyeceğiz. Yıl sonunun gelmesi nedeniyle pek çok seçkin mecra yılın enleri kategorilerini okurlara sunuyor.


Şimdi gelelim asıl konumuza yani eleştirmenlere göre yılın en iyi filmlerine. Metacritic dünyanın önde gelen sinema eleştirmenlerinden gelen puanları göz önüne alarak yılın en iyi filmleri için yeni bir liste yayınladı. Yayınlanan listede yalnızca beyaz perdede gösterilen yapımlar bulunmuyor. Netflix gibi dijital yayın platformları tarafından çekilen filmler de eleştirmenler tarafından belirlenen en iyiler listesinde kendisine yer bulmuş.


Listenin zirvesinde ise bu yıl Oscar ödülü alacağına kesin gözüyle bakılan Parasite bulunuyor. Zaten Parasite puan ortalamasına göre de yılın en iyi filmleri listesinde de Joker’in ardından ikinci sırada yer alıyordu.


10- The Souvenir


 


9- The Farewell


 


8- Little Women


 


7- Pain and Glory


 


6- Portrait of a Lady on Fire


 


5- Uncut Gems


 


4- Marriage Story


 


3- Once Upon a Time in Hollywood


 


2- The Irishman


 


1- Parasite


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS