hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Elon Musk kripto para camiasını etkilemeye devam ediyor

  Elon Musk kripto para camiasını etkilemeye devam ediyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Dogecoin’in fiyatı, yakın zamanda Elon Musk’un X platformuna kripto entegre edilebileceği yönündeki söylentiler yüzünden geçen ay iki katına çıktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bir internet Meme’inden ilham alan kripto para biriminin sesli savunucusu olan teknoloji milyarderi, daha önce X hakkında geniş planlarını anlatmıştı. Bu planlar arasında uygulamayı mesajlaşma haricinde bir çok şeyle donatmak da yer alıyor. Bunlardan biri de kripto paralar.

  Hem SpaceX hem de Tesla zaten dogecoin ödemelerini destekliyor. Elon Musk’un önceki yorumları da kripto para biriminin fiyatlarında artışlara yol açmıştı. Açıklanmayan miktarda dogecoin sahip olduğunu iddia eden Bay Musk, 2021’de kullanım kolaylığı ve verimliliği nedeniyle bunun büyük bir çevrimiçi para birimi olma potansiyeline sahip olduğuna inandığını söyledi. Ayrıca SpaceX’in Mars’ta kalıcı bir insan kolonisi kurması durumunda bunun Mars’ta resmi para birimi olabileceğini de söyledi.

  Bay Musk, 2021’de Clubhouse uygulamasındaki Soru-Cevap oturumunda daha önce “Dogecoin 2021’de Dünya’nın para birimi haline gelecek” demişti. Bu yorumlar, dogecoin’in o yıl 0,70 doların üzerinde rekor bir fiyata yükselmesine yardımcı oldu. Musk’ın ciddi anlamda DogeCoin sevdalısı olduğu ortada, zira 2021’de dünyanın para birimi haline gelmedi ancak Musk hala desteklerine devam ediyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow